Başkan Yazgı şehre iyi geldi

 

        Belediye Başkanı Sayın Haluk Şahin Yazgı aday olduğunda samimi söylüyorum bana yüzlerce kişi sormuştu, hatta soranların çoğunun adını burada tek tek yazarım. “ Haluk bey henüz çocuk, çok mütevazi, deneyimi yok, şehir bir 5 yıl daha kaybeder mi. Sen yakından tanıyorsun nasıl olur” diye sorduklarında, “ bu sözlerinizden dolayı pişman olacaksınız, belki de ilk defa bir Başkan göreceksiniz” demiştim. Haklılığımız 3 ay içinde ortaya çıkmış oldu.

     Bana bu yazıyı yazdırmak için, ne zorlayan oldu, ne vaatler eden ve nede kafamıza silah dayayan oldu. Biz sadece gazetecilik görevimize elimiz kalem tutana kadar devam edeceğiz. Gazeteci olarak gördüklerimi ve tespitlerimi sizlerle paylaşmak benim için bir görevdir. Evet, Haluk Şahin Yazgı şehre iyi geldi ve halk onu muhteşem sevdi.

      Cuma günü Şehit ve Gazi ailelerine Ağaçlı tesislerinde verdiği yemekte idim. Yemekten önce erkenden gelip, şehit ve Gazi ailelerini tek tek karşıladı. Aslında sonradan gelip kendisine hazırlanan masaya oturur, yemek sonrası bir konuşma yapar giderdi.

      Yemekten sonra yaptığı konuşmasındaki bir cümlesi şehit ailelerine yetti. Şunları söyledi, “ konuşmacıların tamamı benden bahsederken genç Başkan olarak bahsettiler. O zaman şehitlerimizin yerine beni oğlunuz kabul ederseniz sevinirim” dedi. Bu sözlerden sonra yan masada oturan bir şehit annesi baktım ağlıyordu. Konuşmadan sonra bütün şehit ailelerinin masasını Garnizon komutanı ile gezerek onların gönüllerini aldı.

      Şehit yakınlarının çocuklarını sevip onları kucağına alarak resimler çektirdi. Benimde tanıdığım şehit aileleri vardı, masalarına gittim, hepsi Başkandan çok memnun olduklarını söyledi. Sevgi ve hoşgörü onları çok mutlu etmişti.

      Cumartesi günüde Pınar ve Kurtuluş mahallesinde toplu iftar vardı. Biraz erken gitmeme rağmen, Sayın Başkan daha erken gelmiş, cadde ortasına kurulan 150 m. Uzunluğundaki dört sıra olmuş mahalle sakinlerini tek tek gezerek hatırlarını sordu.

      Ramazan dolayısı ile bu kadar insanla iftar öncesi sıcaklı bir yaz gününde oruç haliyle bunca insanı tek tek gezip hatırlarını sormak çok zor iş. Gündüz yatıp uyuyan biriside değil, gündüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeni ile ziyaretler yapıyor.

      Yemekten önce gezerken kimsenin yapamayacağı bir hususu yapması takdire şayan. Masaları gezerken çocuklar boynuna atılıyordu, çoğunu kucağına alıp alnından ve başından öptü. Kimisi ile hatıra reisimi çektirdi, tozlu topraklı oyun çocuklarını her insanın kucağına alıp öpmesi mümkün değilken Yazgı her çocuğu öpüp kucağına aldı.

     Ben kendisi ile bir söyleşi yapmak istedim ama o kadar zorlandım ki, anlatamam. Ünlü bir sanatçı gelmiş gibi herkes onunla konuşup resim çektirmek için yarış edenlerin dışında isteklerini iletenler vardı. Herkesle tek tek ilgilenip sorunlarını dinledi.

     Başkan yardımcıları ellerinde kâğıt kalem vatandaşların isteklerini not aldı. Sonra ben zor kötek aydınlığa alıp konuştum. İftar yemeklerini ve Salı günü gelecek Su Bakanı ile ilgili konuyu değerlendirmesini istedim. Ama vatandaşlar yine çevremizi sarmıştı. Yemeklerdeki etkileşimi ve karşılaştıkları durumu sordum. Birde Sayın Bakanın gelişi hakkında bilgi istedim, şunları söyledi:

     “ vatandaş beni ben vatandaşı seviyorum, onlar bana dua ediyor ilk defa böyle bir Başkan gördük diyorlar. İftar çadırı kurup her gün aynı kişilerin yemek yemesi yerine mahallelere kurduk. Hem de halkın mahalledeki sorunlarını dinleme imkânı oluyor. Halkımızın verdiği desteği helal ettirmek için var gücümüzle çalışacağız. Dört mahallemizin asfalt ve sorunlarını giderdik. Bayram sonu Pınar, Kurtuluş ve Laleli mahallelerine gireceğiz. Hazine ile ilgili problemlerini de en kısa zamanda çözeceğiz.

     Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu Salı günü ilimizde olacak. Milletvekilimiz Sayın Ali Rıza Alaboyun ve İlknur İnceöz Hanım su konusunda her desteği bize veriyorlar kendilerine buradan teşekkür ediyorum. İçme suyu problemlerini çözüyoruz, 3,5 ayda en az 30 sefer su meselesi için Ankara ve Konya’ya gittim. Sonuna geldik 8 kuyu açarak ilave yapacağız. Tam kapasite ile çalışmayan arıtmayı da çalıştıracağız, Baraj suyu meselesini de Sayın Bakanımıza burada ileterek çözüm bulacağız” dedi.

     Efendim şehir onu benimsemiş, halk kısa zamanda onu kucaklayarak bağrına basmış. 3 ay gibi kısa zamanda halkın gönlüne girmek kolay olmasa gerek ama Yazgı bunu başarmış. Onu artık halkın gönlünden almak çok zor. Ak Muhalefet sitesi boşa kürek çekmesin.

haberfark.net

Bu yazı toplam 902 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.