Bayıraltı kararını vermiş

Bayıraltı kararını vermiş

      Seçimlere şurada 10 gün kadar bir zaman kaldı, ama sokaklar sessiz, bizler sessiz. Bekliyorsunuz ne yazacak ne tür izlenimleri var diye. Haklısınız bizlerde halkımızın sessizliğine uyduk ve siyasetten uzak durmaya çalıştık. Ama bugünkü yazımın dışında yarın Aksaray ve ülke geneli ile ilgili izlenimim ve edindiğim siyasi gelişmeleri ile birlikte sizlerle yüzdeleri paylaşacağım. Bugün sizlere Pazar günü katıldığım Ak parti kahvaltısı ve bayıraltı seçim gezisini aktaracağım.

      Yalnız neden hep Ak Parti ile ilgili yazılar yazdığımı soracak olursanız soruyorsunuz da başkaları çağırdı yazmadık mı? Hani rahmetli Demirel’in, “ benzin vardı biz mi içtik misali” siz çağırdınız da yazmadık mı? Geçen hafta MHP teşkilatı basına bir kahvaltı verdi beni ve birde başka arkadaşımızı kahvaltıya çağırmadılar. Sonra konu toplantıda espri konusu olmuş, biz Ak Parti sempatizanıymışız da onun için çağırmamışlar.

      Ben zaten her yemek ve kahvaltıya katılmıyorum, bugüne kadar MHP’nin hiçbir toplantısına katılma şansım olmadı. Zaten nedense onlarda beni davet etme zahmetinde bulunmuyorlar. Yalnız şunu söyleyim siyasetçide tavır olmaz, siz çağıracaksınız gelip gelmemeyi bana bırakacaksınız. Bunu yapmıyorsanızkendinizle ilgili yazı yazmamı beklemeniz biraz hayal olur.

    Siyasetçinin küsme ve tavır alma lüksü olmaz, aksine karşı olan gazeteciyi yumuşatma durumunuz olması lazım. İçinizden yine sevmezseniz sevmeyin ama yaklaşımınız yumuşak olmalı. Ben Akparti karşıtı olan gazeteci arkadaşlarımı biliyorum sevilmeseler de bunu açık ve alenen belli edildiğini görmedim. Ben Sayın Belediye Başkanı Yazgıya oy vermediğini ve hatta bunu açık açık söyleyen ve aleyhinde olan gazeteciyi de biliyorum ama Yazgıda bunu bildiği halde hiç tavır almadan sırtını sıvazlayabiliyor. İşte size bu güzel bir örnek olsa gerek.

    Gelelim konumuza, Pazar günü Grand Altuntaş Otelde yapılan Ak Partinin kahvaltılı toplantısına katıldım. Burada konuşma Yapanİl Başkanı Kadir Karatay, Milletvekili Nevzat Palta, adaylardan Mustafa Serdengeçti, Cengiz Aydoğdu ve Gurup Başkan vekili İlknur İnceöz Hanımefendiyapılan konuşmalarda ülkenin geleceği için 1 Kasım seçimlerinin önemine vurgu yaptılar. Bu seçimin ülke istikrarı ve birliği için önemli olduğunun altını çizdiler.

      Burada bir meselenin altını çizip bayıraltı gezisine geçeceğim. Bazen kulağıma Sayın Cengiz Aydoğdu ile ilgili sempatik değil, bürokrat, yanına varılmaz ve ilimize yabancı sözlerini işitiyorum. Cengiz Bey benim Lise yıllarından tanıdığım yakın bir arkadaşım. Allah kısmet etti, Aksaray’ı Kaymakam, Genel Müdür ve Vali olaraktemsil eden bir hemşerimiz. Yabancı derken neyi anlıyoruz onu anlamadım, Aksaray’ı hiç tanımayan başka bir il nüfusuna kayıtlı birisi olurda onu anlarım. Adam gelse deAksaray’da kaymakam, Genel Müdür ve Valilik mi yapsaydı? Ne güzel ilimizi aslanlar gibi başka yerlerde temsil eden bir hemşerimiz.

       Gümrük ve Ticaret Bakanımız Cenap beye de aynı şeyi söyleyebilirmiyiz? Oda bizim hemşerimiz ve bu memleketin çocuğu aslanlar gibi gurur duyuyoruz. O günkü toplantıda konuşmasını herkesin dinlemesini isterdim. Kalitesini, vizyonunu, devlet adamlığını ve ülke meselelerine nasıl vakıf olduğunu görmeye davet ediyorum. Bunu söyleyenler lütfen bir gün Cengiz Beyi dinlerlerse utanırlar. İlimiz için bir şans diyorum ve kazanç olacaktır. Mustafa Beyle ilgili inşallah bir gezisine götürürse onunla da ilgili geniş bir yazı yazarım.

Bayır altına Ak Parti Gurup Başkan vekili Sayın İlknur İnceöz Hanım ve İl Başkanı Abdulkadir Karatay’la beraber gittim. İlknur hanımın daveti üzerine İl genel Meclis üyesi Mahmut Aktürk kardeşimle beraber yola çıktım. Köylerde gerçekten insanlar sanki karar almışçasına Ak Parti dediğini gördüm. Zaten İnceöz yılların verdiği tecrübe ile bütün köylerin konularına vakıf. Karatay’da art arda iki seçim yaşaması nedeniyle konulara vakıf olmuş.

     Altınkaya köyünde bir vatandaşımız inanın Ak Partinin bugüne kadar yaptıklarını bir destan misali oradaki insanları uzun uzun saydı. Orada şunu hissettim artık insanlar koyun değil, herşeyi biliyor ve her konudan haberdar. Orada vatandaş on yıl önce köy yollarının yapılamadığını, bugün arazi yollarının yapıldığını söylüyor.

     Heyetle 6 köy gezme imkânı buldum, onlar konuşurken ben vatandaşlarla kenarda sohbet ettim. Vatandaş 7 Haziran seçimlerinden ders çıkarmış ve kararını netleştirmiş. Yani şunu diyebilirim ki, herkes istikrar ve ülkemizin birliğini istiyor bunun içinde el ele vererek herkes Ak Parti diye kararını vermiş.

Bu yazı toplam 937 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.