Belediye ve İş Kur’dan engelliye destek ve valimiz

      Geçtiğimiz Perşembe akşamı Gala düğün salonunda İş Kur müdürlüğünün organizesi ve Belediye Başkanı Evren Dinçer’in desteği ile bir program düzenlendi. Programa Sayın valimiz Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer, hayırseverler, sivil toplum kuruluşları, daire amirleri, engelliler ve aileleri katıldı. Sayın Başkan Erdoğan’ın başlattığı programda İş Kur Müdürümüz Mahmut Akkuş yaptığı başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek 10 engelli ve 8 eski hükümlüye kendi işini kurmak için 50.000 TL. hibe desteği dağıtımı yapıldı.

       Burada benim hoşuma giden taraf ise protokol ve devlet erkanın engelliler içerisine dağılarak engellilerle beraber iftar yapmaları idi. Onlarla hoş sohbetler ederek birlikte oturup gönüllerini almaları kadar güzel bir görüntü olamazdı.

      Program sonrası salonun yakınındaki kültür parktaki bahçeye çay içmeye oturuldu. Burada Aksaray ile ilgili güzel sohbetler edildi. Sayın valimiz Ali Mantı bir ara şunları söyledi:

       “ Aksaray’da gördüğüm kadarı ile genel olarak olumsuz şeylerle meşgul olup konuşuyoruz. Aslında Aksaray anadolunun en güzel bir şehri. Ekonomisi ve ticareti yüksek bir şehir. Ticaretin yüksek seviyede yapıldığı bir iliz. Aslında birazda şehrin güzellikleri ve gelişmesi ile ilgili konuları konuşmak lazım. Hep eksisini değil birazda artılarını konuşmakta yarar var. Güzel şeyler konuşursak daha iyi güzelliklere olur” dedi.

       Belediye Başkanı Sayın Evren Dinçer’de bana dönerek, “ bak Erdoğan Bey Sayın valimizin bu sözünü unutma bunu yapmamız lazım” dedi. yani Sayın valimiz kısa dönemde ilimizle ilgili güzel tespit yapmıştır. Hep dedikodu üzerinde durmak yerine olumlu şeyler konuşmalıyız.

        Daha sonra bir başsağlığı için geç vakit kalkıldı. Sayın valimiz Mantı arabasına Evren Başkanı alarak aynı araba ile ayrıldılar. Bu tablo bile çok güzeldi, şehrin idarecilerinin birlik ve beraberliği ilimiz için bir kazanç olduğunu düşünüyorum.

        Sayın valimiz bir Anadolu çoğu olması nedeni ile lafını esirgemeden konuşan bir yapıya sahip. Bundan dolayıda herkesle kısa sürede ikili ilişkiler kurarak yakınlaşan yapıya sahip. Çocukla çocuk, yaşlısı ile yaşlı ve herkesle iyi bir diyalog kuran yapısı şehrimize bir kazançtır.

         İnsanlarla yakın teması ve ikili ilişkiler içerisinde olması ona karşı halkın yakınlığı olduğunu görmekteyiz. Bu düşünce ve çalışmada olan Sayın valimize herkes sahip çıkmalıdır. Böyle sempatik ve lafını esirgemeyen bir vali her zaman gelmeyebilir.

        Geçtiğimiz günlerde bir işim için Belediyeye gitmiştim. Çıkarken merdivenlerden indim, baktım hala Belediye Başkanı Sayın Evren Dinçer'in makam odasının önündeki kalabalıklar bitmemiş. Sevgili hemşehrilerim önümüz yaza girdi, şu hayırlı olsun işini bir bırakalım. İkide bir hayırlı olsun işi ile adamın zamanını kaybettirmeyelim. Makamda resim çektirmek bir tablo vermenin şehirde karşılığı olan işler değildir.

        Şehrin beklediği hizmetler var, işte bir yaz gelip geçiyor. Başkanın seçimlerde vadettiği bir çok hizmetleri var. Bunlara başlayarak bir çıkış yapmalıdır. Başkanda o kırılır, bu küser’den kurtulsun. En azından haftanın bir gününü halk günü olarak yapsın hayırlı olsuna gelenlerde o günlerde gelsin. Yoksa bu hayırlı olsunlar altı ay bitmez.

       Perşembe günü gördüğüm tablo güzel bir tablo idi. Bu tabloyu şehrin diğer dinamikleri ile genişletmek lazım. Şovdan uzak, hizmet adına bu birliktelikler genişletilmelidir. Burada başarılı İş Kur müdür Mahmut Akkuş’a ve organizeye destek veren valimiz Mantıya, Belediye Başkanı Dinçer'e teşekkür ediyorum. Tabi tüm emeği geçenlere de ayrıca teşekkür ederim.

       TEBRİK: bayram öncesi son yazım olması nedeni ile, Salı Günü mübarek Ramazan bayramı. Okurlarımın ve tüm İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum. Rabbım daha nice bayramlara sağlık ve sıhhat içinde kavuşmalarını cenabı haktan niyaz ediyorum.

 

Bu yazı toplam 521 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.