Bu nasıl kapanma birileri anlatsın bana?

Herkesin malumu 17 gün süre ile evde kapanma kararı alındı ve Cuma günü kapanmaya başladık. Sayın yetkililer Allah'ınızı severseniz insanı isyan ettirmeyin bu nasıl bir kapanma? Kapandık mı yoksa sokağa açıldık mı? gariban küçük esnafların dışında neresi kapalı? Bu memlekette olan yine küçük esnafa mı oluyor. Yoksa gücümüz küçük esnafa mı yetiyor?

Sokağa çıkıyorsunuz herkes sokakta ve nerede ise her yer açık. Bunun neresi tam kapanma birileri bunu bana izah etsin. Eski yarım kapanmalarda bile bu kadar kalabalık ve açık yer yok iken şimdi hayat normal günden farksız. Gerekli gereksiz her yer açık beyler. Bunları kim kontrol edip denetliyor?

Burada bu iş çalışanların işine geldiğini düşünüyorum. Hiç değilse çalışanlar iş yerlerinde içeride kalıyorlar ve masalarının başında oturuyorlardı. Oh ne ala 17 gün izinliler ve serbestçe iş yerlerinde çalışmak yerine herkes sokaklarda cirit atıyor.

Cuma namazına çıktım herkes sokakta, dedim ki, acaba bu insanlar araçları ile camiye mi gidiyor diye baktım akşama kadar her yer normal günden farksız. Sokaklara baktım doğru dürüst hiçbir kontrol yok ve emniyet güçleri görünmüyor. Benim ev Atatürk bulvarı üzerinde yollara bakıyorum vızır vızır araç gelip gidiyor.

Sayın Valimiz ve Emniyet müdürümüz acilen tedbir almalılar. Belediye Başkanımız karar gereği açılmaması gereken yerleri denetleyerek kapatıp gerekli işlemleri yapmalılar. Benim evin altında baktım taşımacılar var. Adamlar ne taşıma yapıyor ve nede bu kapsam içerisinde akşama kadar 5-6 kişi iş yerinin önüne atmış sandalyeleri oturuyorlar. Bu bir örnek, bir çok yerde bu manzara aynı.

Kardeşim madem bu belayı bu şekilde atlatacağız, peki bu şekilde nasıl atlatacağız? Sokaklar dolu, yollar araçlar ile dolu yapmayın Allah aşkına? Şu tedbirler alınacak, bu tedbirler alınacak, izinsiz kimse çıkamayacak ve her önüne gelene izin verilmeyecek denildi, ama ne anladık bu durumdan.

Gıda tüketim satışı yapan yerlerin dışındaki her yer kapatılmalı kardeşim. Yani zorunlu ihtiyaç durumunun dışında açık olan yerler mutlaka denetlenerek kapatılmalıdır. İki kişi veya fazla kişi ile alışverişe gidenlere engel olunmalı, başka mahalleye gitmeleri engellenmeli.

Virüsü sadece çay ocakları, cafe, Kuaför, güzellik salonları, kafeterya gibi yerler mi yayıyor? Nerede ise bunların dışındaki her yer açık. Nasıl tam kapanma ise aklım almış değildir. Bu hareket memnuniyet değil tepkilere neden olur ve insanları öfkelendirir.

Göz yapalım derken, göz çıkarmanın bir anlamı olmaması gerekir. Eğer tam kapanma bu şekilde ise yandık bu virüsten. Bu virüs bu şekilde ne biter ne de bizler rahatlarız. Ancak bu bela ile yaşamaya devam ederiz.

Devletin gücü sadece küçük esnafa yetmemeli. Eğer tam kapanma ise herkes evinde 17 gün sabır etmesini beklemeli. Bunu yapmayanlara da güvenlik güçlerimiz gerekli tedbirleri almalıdır. Yoksa insanlara ve devletimize yazık olacaktır. Eğer ben bu konuya isyan ediyorsam artık gerisini siz düşünün. Tedbir ve sıkı kontrol artırılmalıdır, olmaz böyle tam kapanma diyorum.

Bu yazı toplam 572 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.