Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

Çocuk Kitaplarım Yayınlandı

Geçtiğimiz yıllarda; Damıtılmış Damlalar, Muhammed-ül Emin Âlemlere Rahmet Hz. Muhammed (SAV) Efendimizin Hayatı, Ayetlerin Işığında Peygamber Kıssaları ve Helâk Olan Kavimler, Görünmeyen İki Düşman Biri Nefsin Biri Şeytan, Sünnet Düşmanlığının Sebepleri ile Çocuklara yönelik olarak da Topal Veyis (Veysel) kitaplarım yayınlanmıştı. Şimdi de çocuklarımıza yönelik olarak 5 (beş) kitabım yayınlandı. Böylece bugüne kadar yayınlanmış olan eser sayın 11 (on bir ) oldu. Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Elhamdülillah. Yeni yayınlanmış olan çocuk kitaplarımın isimleri de: Güzel Ahlâklı İbrahim, Hayvanlarla Konuşan Süleyman, Sabırlı Nuh’un Buharlı Gemisi, Mağarada Uyuyanlar (Ashab-ı Kehf) ve Güzel Yüzlü Yusuf’tur. Yeni yayınlanan kitaplarımla ilgili olarak kısaca özet bilgiler vermek istiyorum: Güzel Yüzlü Yusuf; dürüst, samimi, güzel ahlâklı, bilgili, rüyaları çok güzel yorumlayan imanlı bir gençtir. En güzel kıssa, hikâye sahibi güzel huylu ve güzel yüzlü Yusuf, Filistin, Lübnan, Mısır ve Suriye topraklarında o zamanki ismi ile Kenan İllerinde yaşamıştır. Güzel Yüzlü Yusuf duasında; “Ey Rabbim! Mülkten bana nasibimi verdin ve bana rüyada görülen olayların yorumunu da öğrettin. Ey gökleri ve yeri yaratan! Sen dünyada da ahirette de benim sahibimsin. Beni Müslüman olarak öldür ve beni salihler arasına kat!”

Hayvanlarla Konuşan Süleyman; güzel huylu, dürüst, akıllı, iyiliği seven bir gençtir. Hayvanlarla Konuşan Süleyman; “Rabbim! Beni bağışla. Bana, benden sonra kimsenin ulaşamayacağı bir hükümranlık ver!” diyerek yapmış olduğu dua kabul edilmiştir. Duası kabul edildiği için ödül olarak, cinlerle konuşma, hayvanların dilini anlama, rüzgârı istediği şekilde yönlendirme gibi özelliklere sahip kılınmıştır. Kudüs topraklarında yaşamış olan Hayvanlarla Konuşan Süleyman, Allah’ın emrettiklerini yapan, yasakladıklarından da uzak duran güzel örnek bir insandır.
Güzel Ahlâklı İbrahim; dürüst, akıllı, iyilik yapmayı seven imanlı bir gençtir. Çocukluk döneminden itibaren yaşadığı toplumdaki insanların çoğunluğu Putlara tapmaktaydılar. İbrahim ise daha çocukluk döneminde bile aklını kullanıp her şeyi araştıran bir kişiliğe sahipti. “Yaratılmış olanlar yaratıcı olamazlar!” diye düşünüp güç ve kuvvet sahibi hiç bir şeye muhtaç olmayan bir tek Allah’a inanmıştır. Güzel Ahlâklı İbrahim “Ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelecekleri namazı devamlı kılanlardan eyle. Ey Rabbimiz! Duamı kabul et! Ey Rabbimiz! Amellerin hesap olunacağı gün beni, ana-babamı ve tüm Mü’minleri bağışla” diyerekten çok özlü ve güzel dualar yapmıştır. Duası kabul olmuş Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.s.) soyundan gelmiştir.

Sabırlı Nuh’un Buharlı Gemisi; insanları putlara tapmaktan vazgeçmelerini öğütleyen, güzel ahlâklı, dürüst, bilgili, imanlı bir gençtir. Mezopotamya’da yaşamıştır. Sabırlı Nuh, kavmini putlara tapmaktan vaz geçmelerini istemiş, yerine; eşi benzeri olmayan, her şeyin sahibi, yaratıcısı Allah’a inanmaları konusunda insanları hep uyarmıştır. Putlara tapanlara “Doğrusu ben, üstünüze gelecek büyük bir günün azabından korkup endişe ediyorum!” diyerek uyarılarını sürdüren Sabırlı Nuh’un bu güzel sözlerine rağmen, birçok insan, “Biz seni gerçekten apaçık bir sapıklık içinde görüyoruz!” diyerek hep alay etmişlerdir. Sabırlı Nuh, 950 sene yaşamış kendisiyle alay edilmesine rağmen Allah’a kulluk etmeleri için insanlara tebliğini sürdürmüştür. Allah’ın emri ile Gemi yapmıştır. Sabırlı Nuh’un Buharlı Gemisi tamamlandıktan sonra sayıları az olan inanmış Müslümanlar ile suda yaşayamayan kara hayvanlarından birer çift gemiye alınmıştır. Yerden ve gökten gelen sular yükselmiş gemidekiler kurtulmuş inanmayan Kafirlerin hepsi suda boğulmuşlardır.
Mağarada Uyuyanlar (Ashab-ı Kehf); Kötülüklerin hâkim olduğu, putlara tapanların toplumu yönettikleri bir dönemde Allah’ın birliğine inanan birkaç genç dikkatleri üzerine çekmişlerdir. Zalim İmparator Decius (Dakyanus) inançlı geçlere baskılar yaparak putlara tapmalarını istese de gençler bunu kabul etmemiş, “Bizler sadece Allah’a boyun eğeriz!” diyerek kararlı duruşlarını göstermişlerdir. Allah’a inançlarını dile getirip putperestliğe karşı olduklarını belirten gençlere, zalim hükümdar sert baskılar uygulamış, dinlerini değiştirmezlerse öldürüleceklerini söylemiştir. Putlara tapmak istemeyen gençler zulümden kurtulmak için buldukları ilk fırsatı değerlendirerek şehirden ayrılıp bir mağaraya sığınmışlardır. Allah tarafından bir lütuf ikram edilmiş mağarada 309 sene uyumuşlardır. Uzun süre uyumuş olmalarına rağmen hiç ihtiyarlamamışlar aynı gençlikte uyanmışlardır. Acıktıkları için şehre ekmek almaya giden arkadaşlarına verdikleri para sebebiyle araştırılmışlardır. Hakikatin ortaya çıkması sonucu yaptıkları dua ile bu dünyadan ayrılmışlardır. Rol Model şahsiyetleri ve yaşadıklarını Kur’an-ı Kerim ve Hadis-i Şeriflerden öğrenmekteyiz. Bu öğrendiğimiz hakikatleri, eserlerimde genç yavrularımıza aktarıp güzel ahlak sahibi çalışkan, gelecekte çok önemli başarılara imza atacak kişiler olarak yetişmesini amaçlamış bulunuyorum. Ayrıca öldükten sonrası içinde amel defterimin kıyamete kadar açık kalıp Allah (c.c.)’ın rızasını kazanıp sevaplara nail olup cennetlere girip ebedi olarak nimetler içinde mutlu bir şekilde yaşamayı düşündüğüm için yazmış bulunuyorum. Öncelikle hayırlara vesile olmasını Rabbimiz den niyaz ederim.

Kitaplarımı; Kardelen, Çimke yayın evlerinden,Kitap Dünyası, Enes Kitap Sarayı Şubelerinden, İnternet üzerinden satış yapan sitelerden, Ayrıca ekteki mail adresi veya telefon ile temin edebilirsiniz. kitapsatissm@gmail.com

0 505 410 94 36 Kitaplarımın yayınlanmasında, satın alınıp okunmasında duâ ve desteklerini esirgemeyen okuyucu kardeşlerimizin her birine gönülden şükranlarımı, saygı sevgi ve selamlarımı sunarım.

Bu yazı toplam 319 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.