Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

Dinde zorlama yoktur

Dinde zorlama yoktur

Son yıllarda İslâm'a, Kutsal değerlerimize ve Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.s.)'e, olmadık iftiraları yapan, Müslümanları terörist ve cani göstererek yeni algı operasyonları peşinde olan Batı ve onların Ülkemiz içindeki Uşakları şunu bilmelidir ki, Müslümanlar asla terörist değildir, gerçek anlamda Barış’ın teminatıdır. Batının hainlikleri, terörü ve terör örgütlerini destekleyip özellikle Müslümanları öldürtmeleri saklanıp, gizlenemeyecek gerçekliktedir. Bu güne kadar, Irak'ta, Suriye de, Libya da, Filistinde, Mısır da, Doğu Türkistan ve benzeri Ülkelerde, Milyonlarca Müslüman'ın öldürülmesini Planlayıp uygulayan Riyakârlar, Dünyaya İnsanlık dersi veremezler.

Biz Müslümanlar, herkesin kutsalına "Sizin dininiz size, benim dinim de banadır." (KafirunSûresi âyet:6) diyerek yaklaşım sergileriz. Bizler, kendi inancımıza göre yapılması gerekenlerle, kaçınılması gerekenleri yazmakta, İslâm’ı kendi hür iradesi ile seçen, Müslüman Kardeşlerimizin bilgisine sunmaktayız.

Özellikle sosyal medyada bakıyorum da, Din adamları; Müslüman,Yılbaşıkutlayamaz dedikleriiçin büyük bir saldırıya uğramaktadırlar.Ne demeleri gerekiyordu, Müslüman olsanız bile başka İnançların benimsediği günleri onlarla kutlayın, ikiyüzlü riyakârlık yapmanızda dinen bir mani yok demeleri mi gerekiyordu? Gerçekten çok yazık…Bu anlayışları anlayamıyoruz. Biz Müslümanlar, herkesin neye inanıp inanmayacağına karışmadığımız gibi, bu konuda herhangi bir baskı da yapmayız, inancımız gereği yapamayız. İslâm zorla kabul ettirilemez, ettirilse de bir değeri olmaz. Cebir ve şiddet kesinlikle uygulanamaz. Kim neye inanıyorsa, o’nun gereklerini özgürce yerine getirir.

"Dinde zorlama yoktur. Artık doğrulukla eğrilik birbirinden ayrılmıştır. O halde kim tâğutu reddedip Allah'a inanırsa, kopmayan sağlam kulpa yapışmıştır. Allah işitir ve bilir." (Bakara Sûresi âyet:256)

Tâğut, Allah’tan başka tapılan her şey demektir. İnsanın nefsi yani kötü arzuları şeytanın saptırmasına kanar. Onun için nefsine uymayan kimse kolay kolay günah işlemez. Aslında dinin koyduğu kaidelere uymamıza mâni olan, içimizdeki kötü arzulardır. Nefsini eğitmek suretiyle insan kendini kötülüklerden koruyabilir. İslâm insanları, din duygularını uyandırmak ve akıllarını doğru yönde işletmek suretiyle kendisine davet etmektedir. Kur’an’ın açıklamalarıyla doğru eğriden ayırt edilir hale gelmiştir. Bu irşadın ışığında İslâm’a ilk adımı atmak, hür iradeleriyle insanlara aittir.

     Biz Müslümanlar, bütün Tâğutları reddediyoruz. Sadece ve sadece, Âlemlerin, her şeyin sahibi,ezeli, ebedi, hiçbir şeye muhtaç olmayan, aksine her şeyin kendisine muhtaç olduğu, Rahman ve Rahim, Allah (c.c.)’ın varlığına ve birliğine inanıyoruz.

Hangi inançtan veya inançsızlıktan olursa olsun, haksız yere bir insanı öldürmek, bütün insanlığı öldürmek gibidir. Terör kimden gelirse gelsin alçaklıktır.Teröre, teröriste, her türlü iç ve dış destekçilerine lânet olsun.

"İşte bu yüzdendir ki İsrailoğulları'na şöyle yazmıştık: Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur. Peygamberlerimiz onlara apaçık deliller getirdiler; ama bundan sonra da onlardan çoğu yine yeryüzünde aşırı gitmektedirler." (Maide Suresi ayet:32)

Batının Riyakârlığı açıkça görünmektedir. Batı ve Onların Ülkemiz içindeki uzantıları, yıllardır bayatlamış olan tutum ve davranışlarını devam ettirmektedirler. Aşikâr olan bu olumsuzluklarının sürdürülebilmesi mümkün değildir.

İnsan haklarından nutuklar atan!

Tarihine baktım.. Her sayfası kan.

Bâri katlettiğin, çocuktan utan.

Çökecek.. Üstüne, bir gün bu çatı,

Arz’ın yüz karası, kudurmuş Batı. Cengiz Numanoğlu

Hak ve hakikat merkezli yapılan mücadelemiz sonucunda, dünyanın hiçbir yerinde, insanların öldürülmediği güzel günlere en yakın zamanda kavuşmamız duası ile sıhhat ve âfiyetler dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ömer Lütfi Ersöz Arşivi