Dostlar konu çok ciddi

Sevgili okuyucularım Kovid virüsünü kesinlikle basite almayalım. Birinci dönem bu kadar sıkıntılı ve tehlike değildi. Ancak Kurban bayramından sonra müthiş bir virüs yayılımı ve bulaşması çoğaldı. Her ne kadar biz gözlerimizle görmesek de Aksaray'da ambulanslar sabahtan akşama kadar vızır vızır hasta taşıyor. Ama biz hala işin öneminde değil işin dalgasın dayız.

Efendim bu herkese bulaşacakmış gibi işi dalgaya vurmayalım. Ölüm oranların 65 yaş üstü olarak algılıyorduk, ama görülüyor ki, ölüm oranında yaş aşağıya doğru inmeye başladığını bizzat görmekteyiz.

Maske mesafe olayına hiç dikkat etmiyoruz. Hala devlet yasak getirdiği halde maske kullanmayanları görmekteyiz. Lütfen işi basite almayalım ve işi ciddiye alalım. İşi ciddiye alarak maske mesafe olayına dikkat edersek bu illeti ancak yeneriz.

Tıp dünyası bu virüsü önlemekte çaresiz ve aciz kalmıştır. Hala bunu önleyecek bir aşı dünyada bulunamamıştır. Bana göre tıp dünyası yeniden gözden geçirilip incelenmelidir. İnsanlar bir virüs ile her gün ölürken tıp seyretmektedir.

Toplum olarak bu virüsü birlikte önlemenin yolunu kendimiz bularak bulaşmaması için dikkatli olmalıyız. Bir şey olmaz diye önemsememeliyiz. Tedbir ve dikkati elden bırakmayalım, bunu yapalım gerisini Allah'a havale edelim.

Bakın evlerde huzur kalmadı, işlerimizin tadı tuzu kalmadı, çocuklarımızı koklayıp kucaklayamaz olduk. Ekonomik olarak herkes etkilenerek sıkıntılar dağ gibi çoğaldı. Eşimizle dostumuzla konuşup yakınlaşamaz olduk.

Ölümden korktuğumuz kadar haşa Allah'tan korkmuyoruz, ama kimse tedbir almıyor. Gelin tedbirli olalım, eski samimiyet ve yakınlığa birlikte başlayalım. İllede bir yakınımıza bulaşan hastalığı görüp ölümünü tadınca vah tüh demeyelim.

Geçtiğimiz Pazartesi günü virüsten vefat eden ağabeyimin damadı Erdal Öcal hocamın cenazesi için Kırıkkale ilimize gittim. Genç ve küçücük çocuklarının feryadını görünce içim parçalandı. Genç yaşında virüse yenik düşmüştü, Allah mekanını cennet etsin. İlimizde de uzun yıllar görev yapmıştı.

Aksaray Üniversite hastanesinin bir çok katı aldığımız duyuma göre virüs için boşaltıldı. Biz tabi resmi sayıyı bilmiyoruz ama, ciddi bir sıkıntının olduğunu biliyoruz. Benim evim 40 metrelik yol üzerinde sabaha kadar ambulans sesleri kulaklarımızı çınlatıyor.

Son olarak şunu demek istiyorum, biz temizliğe ve hijyene önem verem bir toplumuz. Buna devam ederken maske ve sosyal mesafeye de dikkat edelim. Bu laneti ancak bu çekil yenebiliriz. Lütfen önemseyerek dikkate alalım, sonradan vah tüh bir işe yaramaz. Konu çok ciddi ve acil aman dikkat.

Bu yazı toplam 1143 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.