Eksiklikleri yazmak durumundayız

Zaman zaman şehir merkezinde yapılan ve yaşanan çalışmaların iyi veya eksik yanlarını yazmak durumundayız. Bunu yazarken de kesinlikle birileri rahatsız olsa da vicdansızlık yapmayacağız. Her zaman söylediğim gibi benim Tayyip Erdoğan aşinası olmam onun partisini temsil ederek yanlış yapanların yanlışlarına da göz yumacak değiliz. Efendim herkes yaptığı işin hesabını vermeli ve yanlışları görmelidir. Sadece ben dürüstüm demesi ve Doğrucu Davut görünmesi kimsenin yanlışlarını gizlemez. Oy verdik vermeye de devam ederken gördüğümüz doğruları da yazacağız, kimse bundan rahatsız olup düşmanlık yapmasın.
3,5 yıl durmuşun, bunun ilkbaharı ve sonbaharı yanında kış ayları var. Bu aylar dururken yazın ortasında her yolu kapatacaksın ve ardından nasıl oldu iyi görünüyor mu diye resimler paylaşıyorsunuz. Bu paylaşımlarda amenna.
3 ay boyunca bir yol çalışması devam etmez. Hala çalışmalar devam ediyor, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı mütevellisi olmam nedeni ile Çarşamba günü toplantıya gidiyorum Zafer mahallesi ve eski caza evi karşısında koca koca borular döşeniyor. Bu yollarında peyzaj çalışmasını geçen sene paylaşmadınız mı da şimdi bir daha kazıyorsunuz.
İçme suyu konusuna 10 yıldır çözüm bulamayan Belediye bu dönemi de temiz su içirmeden geçiriyor. Efendim bu yola içme suyu boruları döşeniyormuş. Be kardeşim madem bu yola boru döşeyecektiniz de neden bozulmaz yol yaptık diye geçen yıl yolu asfaltladınız?
Madem içme suyu borusu geçirecektiniz neden bu yola sağlam asfalt attınız ve gösteriş yaptınız? Elbette yapılan hizmetler güzel ama yapılış şekilleri yanlış. Kaz, yap ve boz yeniden yap. Yazık değil mi bu milletin parasına ve devletin araç gerecine.
Hesapsız kitapsız yapılan bu işler iki gün sonra tekrar kaz yap ile yürümüyor. Hem fuzuli para harcıyor ve milleti rahatsız ediyorsunuz. Neden bunu bilen bir ekiple iş başına gelmezsen bu işler böyle yap boz tahtasına döner durur. Bu şehir bizim şehrimiz, kimsenin babasının malı değildir. Herkesin söz söyleme hakkı vardır, kimsede engelleyemez.
Atatürk bulvarının terminalden alt geçide kadar olan bölümü nihayet bitirilebildi. Bitirildi bitirilmesine de yolu kenarlarındaki kaldırım ve yaya yollarına bakar mısınız? Yolun orta refüjlerinin kaldırım taşlarına bakarmısınız? Nerede bu güzellik ve görünüm?
Atatürk bulvarı yol boylarında dönüş ve girişlere bakın asfalt kazımları aynen öyle duruyor. Belediye bağlantı yapmak için kazdığı çukur ve bozuk yerlerini öylece bırakıp gidiyor. Okyanus yıkamanın girişindeki dönüşe açtığı çukur öylece duruyor bakabilirler.
Bunlardan birisini yazdım, işin başında duranlar bu yaptıkları yanlışları giderken düzeltmeliler. Orta refüjlardan hala bir sonuç alınamadı. Kardeşim nasıl bir iş ise bitirip vatandaşın hizmetine açamadınız.
Ak Parti Belediyeciliği geceleri bir gecede iş yapıp sabah vatandaşın hizmetine açan bir belediyeciliktir. 3,5 yıldır bu işler beklemezdi beklememeliydi de. Efendim hastalık vardı şu vardı bu vardı meselesi bahane ve mazeret değildir.
Bunu yazdığımız için bize düşmanlık yapmanıza gerek yok. 2,5 yıl arkanızda durup destek verdik sayın Dinçer bunu unutma. Yoksa sana düşmanlık yapmak için bunları yazmıyorum. Gördüğüm eksik ve yanlışları yazalım.
Tavır alarak bazı uygulama yaparak engel olsanız da vatandaş bunların eksiklik ve yanlışlığını vatandaş görüyor. Bizim görevimiz dün övdüğümüz kadar bu günde gördüğümüz yanlışları eleştirelim.

Bu yazı toplam 272 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.