Emniyetin uyuşturucu başarısı

Emniyete mensup personelin son dönemlerde yapmış olduğu uyuşturucu ve olayları zamanında ortaya çıkarmada gösterdiği başarıda göz ardı edilemez. İlimiz her ne kadar sakin bir bölge olsa da aile içi ve kişiler arasında yaşanan olayların sayısı az değildir. Terör olayları olmasa da kişisel olayların sıkça yaşandığı bir bölgedir.

Aile içi şiddet ve cinayetlerin sık sık yaşandığı bir bölgede olduğumuzu kimse inkar edemez. Bu arada yaşanan cinayetlerin faillerinin kısa sürede aydınlanması yine başarıdır. Geçtiğimiz günlerde eşini öldürüp kayıp oldu bildirisinde bulunan katilin çözülmesi takdire şayandır.

Uyuşturucu kaçakçılıkla ilgili çalışmaları yakından takip ediyorum. Bu sahada çok güzel çalışmalar elde ediliyor. Bu sadece E-90 üzerinde yapılmıyor, merkezi yerlerde de güzel çalışmalar mevcut.

Ben Sayın Emniyet Müdürümüz Mustafa Şahin Beye ilimize geldiğinde bir yazı yazmıştım, önce yazımı hatırlatayım; “ Aksaray Asyayı avrupaya bağlayan bir yol üzerinde bu yol üzerinde yakalanan uyuşturucu tacirleri ile ilgili haberlerde Aksaray da uyuşturucu yakalandı diye haber yapılmamalı. Aksaray’ı bir uyuşturucu memleketi gibi tanınıyor buna dikkat edilerek Aksaray sınırları içinde E-90 yolu üzerinde diye yazılırsa Aksaray’ın imajı zedelenmez. Birde Aksaray irtica memleketi imiş gibi gereksiz dinleme ve operasyonlar yapılarak mütedeyyin insanlar rahatsız edilmez” demiştim.

Daha sonra kendilerini hoş geldin ziyaretine gittiğimizde Sayın Şahin beni görür görmez, “ mesajı aldım buna dikkat edilecek” demişti.

Hakikaten buna son derece dikkat edildiğini görmekteyim. Aksaray’ın isminin yanlış şekilde kullanılmamasına dikkat ediliyor. Nerede ve ne şekilde yapılıyorsa o konuda haber yapılıyor.

Tabi bu arada şunu da söylemeden geçmeyelim, Jandarma teşkilatımızın kırsal alanda uyuşturucu ile ilgili çok güzel çalışmaları var onlarında hakkını teslim etmek lazım.

Uyuşturucu ile ilgili herhangi bir olumsuzluk gördüğümüzde mutlaka emniyet birimlerine bildirilmesi gerekmektedir. Hangimizin çocuğu nerede ve ne şekilde uyuşturucuya alıştırılacağını hiç bilememekteyiz. Bunun örnek ve numunelerini her yerde ve mekanda görmek mümkündür. Dindarı da, zengini de, orta seviyede geliri olanda ve fakir insanlarında çocukları rahat bir şekilde buna alıştırılabiliyor. Onun için hepimiz hep birlikte bu konu ile ilgili olarak gayret göstermeliyiz. Kimse zannetmesin ki benim çocuğum uyuşturucuya alışmaz demesin, arkadaş çevresi çok önemli.

Dolayısı ile Emniyet teşkilatımız bu konuda son derece duyarlıdır. İlimizin ismi artık farklı ve kötü bir şekilde lanse edilmiyor. Ben burada giden Emniyet Müdürlerimizi falana kötülemiyorum. Kulakları çınlayası Sayın Halis Beyle gayet samimi idim halende görüşüyorum bu konuyu zaman zaman kendisine de iletirdim. Kendileri de bu konuda son derece duyarlı idi.

Geçen bir yazımda işim olmadığı sürece daire müdürü ve idarecilerimizi çok sık rahatsız eden bir gazeteci değilim. Sayın Emniyet Müdürü Mustafa Beyi de hoş geldin ziyaretinden başka hiç rahatsız etmedim. Benim emniyette ne işim olur? Gayri meşru işim olmadığı gibi, herhangi birisi ile ilgili ricacı da gitmeyeceğime göre benim o makamları lüzumsuz rahatsız etmemin bir anlamı yok.

Hatta geçen bir arkadaşla konuşuyorum, “ Erdoğan Bey hala telefonlar dinleniyormuş bilgin var mı” dedi. Merak ettim herkesin telefonu hala dinleniyormuş benimkide dinlenebilirmiş. Anladım ki son yıllarda dinleme şekli ile çıkan Ergenekoncular falan filan. İnsanlar hala medyanın dinleme haberleri etkisinde kalmış, “şükürler olsun soğan yemedik ağzımız koksun, vatanımızın, devletimizin bütünlüğü bizim için bir namustur bunun dışında olanlar düşünsün” dedim. Onlar artık geride kaldı, ülkemizde çok şey çağ atladı buna en çok sevinenlerden biriside benim. Emniyeti ile Jandarması ile el ele toprağımıza ve vatanımıza sahip olmaya devam edeceğiz. Bunlar bu teşkilatlarımızı yıpratmak için yapılan boş laflardır, çünkü orada görev yapan çocuklar bizim çocuklarlımız.

Uzun lafın kısası uyuşturucu ve cinayetlerin çözümündeki Emniyetin başarısı takdire şayan. Ancak yaz ayları nedeni ile Ervah Mezarlığı üst kısımları, Eski terminal civarı, Zinciriye mahallesi, hamidiye mahallesi ile bazı kullanılmayan evlerin içi ve dışı tinercilerle doluyor bunlara da dikkat edilmeli.

Bu yazı toplam 1544 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.