Eskilli çok kararlı! AK Parti 5-0 alır!

Geçtiğimiz Cuma günü Ak Parti Milletvekili adaylarının daveti üzerine çöl bölgesi ziyaretine bende katıldım. Milletvekili adayı Muhammed Aktaş’ın arabası ile gidip geldim. Gece geç saat Eskil’den dönerken Muhammed bana sordu, “ abi bu ziyaretlerimizi nasıl buldun” dedi. Bende 5-0 sıfır deyince şaşırdılar. Bu rakamı neden söylediğime gelince eğer Aksaray’ın 5 Milletvekili olsa bunu da Eskil seçse 5-0 garanti olarak gördüm.

Eskil kararını vermiş, başka partiye oy yok diyor. Cuma günü 4 Milletvekili adayı ve partililerle beraber ilk önce Borsa ziyaret edildi. Hamit Özkök başkan borsa esnafını toplamış meclis salonunda bir toplantı yapılarak esnafın dert ve problemi dinlendi.

Ardından Eşmekaya kasabamıza gidildi. Burada Belediye Başkanı Tayfur Başkan ve vatandaşlar Milletvekili adaylarını karşıladılar. Milletvekilleri önce Konya yolundaki esnafı ziyaret ettiler. Ardından da karşı tarafa geçerek buradaki esnafları ziyaret ettiler.

Ben genel olarak adaylarla beraber dolaşmam, onlar gezer ben arkadan nabız yoklarım. Bende onların ardından esnafları gezdim tanıdıklarda vardı. Sorduğumda Eşmekaya’nın oyu belli seçmeni belli 1250 oy Ak Parti’nin seçim sonu gelin hesabını benden sorun dedi.

Bunun nedeni nedir diye sordum, on kişi falan vardı bir taneside Eskil’in bir yaylasındandı. Dediler ki, “kardeşim Ak Parti döneminde sağlık problemimiz çözüldü. En çok Milletvekilini bunun için arardık, artık kimseye ihtiyaç duymuyoruz. Üstelik devlet tarım ve hayvancılığa destek veriyor, cebimiz Ak Parti döneminde para gördü.

Devlet ne istiyorsak yanımızda ve destek oluyor. Göç bitti, herkes artık paralı, milletvekili kim olmuş olmamış önemli değil. Kardeşim Tayyibe ve partisine destek vereceğiz 4-0 alacağız. İstikrarımızı ve huzurumuzu da bozdurmayız. Ülkemizin durumu nereden nereye geldi, bunu bozmak isteyenler var onlara bu fırsatı vermeyeceğiz. Ülkemizi Suriyeye çevirmek istiyorlar, Suriyeliler buraya geldi biz nereye gideceğiz” diyerek Ak Partiye tam deste dediler.

Buradan Eskil’e geçtik ve direk parti önüne varıldı, burada Belediye Başkanı Niyazi Alçay, ilçe başkanı Ali Mulu, il Genel meclis üyeleri ve partililer karşıladı. Buradan devlet hastanesine ek ilave olarak yapılan Acil bölümünün açılışına katıldık. Burada eski kurt siyasetçilerden Necati Belgemen ve Şerafettin Meral de vardı.

Buradan tekrar çarşıya geçildi ve merkezdeki parkta vatandaşlarla ve esnaflar ziyaret edildi. Ardından Belediye Başkanı Niyazi Alçay’ın verdiği iftar yerine geçildi. Kaymakamlık bahçesi çok buyuk burada iftar verildi.

İftar öncesi Başkan Alçay bir konuşma yaptı konuşmasına benden tam not. Konuşma sonunda, “Eskile birşey yapılmadı dersek nankörlük ederiz, Eskil ne istedi ise aldı, almaya da devam edeceğiz” dedi.

Ardından milletvekili adayları Eskillilere hitap etti. İnanın o havlu tıklım tıklım doldu, müthiş bir kalabalık vardı. Ben yine burada halkın arasında dolaşıp sohbet ettim. Acaba yemeğe mi gelmişler yoksa destekte var mı diye. Baktım her iki oylarını da Ak Partiye vereceklerini söylediler. Yani eskili kararlı gördüm ve bundan dolayı da 5-0 dedim.

Ak Partinin Eskil'de bir sıkıntısı yok, Eskil'de bir önceki seçimler gibi kurt politikacılarında Ak Partiye karşı bir tavırları yok. Onlarda açılışta idiler ve beraber aynı ortamda idiler. Niyazi Başkan ve Ali Mutlu Başkanın uyumu güzel olmuş. Eski ilçe Başkanları da başından sonuna kadar adayları yalnız bırakmadı.

Bu yazı toplam 3210 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
26 Yorum