Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

Ezan, Bayrak, Vatan, Kutsal Değerler İçin Mücadele

Güzel Ülke Türkiye’miz üzerinde oynanan çirkin oyunları gören aklıselim sahibi olan herkes, Zalimlere, hainlere karşı kenetlenerek, birlik ve beraberlik içinde mücadele etmelidir. Son günlerde yaşadıklarımız karşısında en çok ihtiyaç duyduğumuz konulardan birisi, beklide en önemlisi, birlik ve beraberliktir. Birlik ve beraberlik ruhuna sahip olanların gerçek anlamda kurtuluşa ermeleri, tefrika belasına düşenlerin de yok olup gitmeye mahkûm oldukları bilinen tarihi gerçeklerdir. Türkiye’mizin bağımsızlığına yıllardır kasteden, içeriden ve dışarıdan hain teröristlere hep olmuştur. Her defasında düşmanlarımıza hadlerini bildirip hezimete uğrattığımız tarihi birer hakikattir. Özellikle son günlerde Yunanistan’ın üzerimize salınması ile birlikte emperyalist, Siyonist zalimler, münafıklar, kafirler birleşerek haklarımızı gasp etmek istemektedirler. Ancak eski Türkiye ve el pençe divan duran eski liderler yok. Muhterem Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız, Milletimiz ve Ordumuz; Asakir-i Mansure-i Muhammedîye dediğimiz göz bebeğimiz Mehmetçiğimiz kararlı bir şekilde Vatanımızın her karış toprağını koruduğu gibi aynı kararlılıkla mavi vatanımızı da koruyup kollayacaklarını açıkça haykırmaktadırlar.

     Yunanistan arkasına alsa da zalimleri,

     Allah’ın yardımıyla yeneceğiz kafirleri.         

                                   Ömer LÜTFİ ERSÖZ

Dinimiz İslâm, namusumuz, neslimiz, mallarımız, milletimiz, vatanımız, bayrağımız ve kısacası kutsal değerlerimiz uğruna yapılan mücadele sonucunda hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimize şehit, yaralılarımıza da gazi ismini vermektedir. Vatan, bütün kutsal değerlerimizin toplandığı yerdir. Vatan, sadece bir toprak parçası değil, bütün değerlerimizin özgürce yaşandığı bir ortamdır. Vatan olmaksızın bağımsız hür bir millet, bağımsız hür bir millet olmaksızın da bağımsız bir devlet olamaz. Bir milletin gerçek anlamda varlığı, vatanın varlığına, aynı zamanda hür ve bağımsız olmasına bağlıdır. Vatan, gerektiğinde uğrunda can verilen ve üzerinde medeniyet kurulan yerdir.  Mithat Cemal KUNTAY, bir beytinde bu gerçeği şöyle dile getirmektedir:

     Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,

     Toprak, eğer uğrunda ölen varsa; Vatandır.

Merhum Bilge Müslüman Aliya Izzetbegoviç’in dediği gibi  ‘ölmeye hazır olan insanlar, ölmeye hazır olmayanlara karşı galip gelirler’ Milletimiz, birlik ve beraberlik içinde Şehadet mertebesine ermek inancıyla ölümü öldürenler olduğu sürece, Allah (c.c.)’ın yardımı ile hiçbir beşeri güç karşımızda duramayacak, durmak isteyenleri de ezip geçeceğimizi bütün dünya görecektir. Dünden bugüne olduğu gibi bugün de, dostluğumuz güven verir, düşmanlığımız ise korkutur. Bizler, Ülkemize göz diken, hainlik edenlerle mücadele ediyoruz. Hiç bir Ülkenin toprağında gözümüz yoktur. Ancak haklarımızı da kesinlikle yedirmeyiz. Mazlumların ve mağdurların hamisiyiz, dünyada adaletin tesisi için de mücadele etmekteyiz.

Âyet-i Kerimelerde: “Allah yolunda öldürülenlere «ölüler» demeyin. Bilakis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız.” ( Bakara Sûresi âyet:154) “Size karşı savaş açanlara, siz de Allah yolunda savaş açın…” (Bakara Sûresi âyet:190)  “Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanmayın. Bilakis onlar diridirler; Allah'ın, lütuf ve kereminden kendilerine verdikleri ile sevinçli bir halde Rableri yanında rızıklara mazhar olmaktadırlar. Arkalarından gelecek ve henüz kendilerine katılmamış olan şehit kardeşlerine de hiçbir keder ve korku bulunmadığı müjdesinin sevincini duymaktadırlar.” “ Onlar, Allah'tan gelen nimet ve keremin; Allah'ın, Mü’minlerin ecrini zayi etmeyeceği müjdesinin sevinci içindedirler.”  “Yara aldıktan sonra yine Allah'ın ve Peygamber'in çağrısına uyanlar (özellikle) bunların içlerinden iyilik yapanlar ve takvâ sahibi olanlar için pek büyük bir mükâfat vardır.” (Ali İmran Sûresi âyet:169-172) buyrulmuştur.

Dinimiz İslam’ın emirlerini yerine getirebilmek, namusumuzu, şerefimizi koruyup, huzur ve güven içinde yaşayabilmemiz için Vatanımızı her türlü tehditten korumak için gerektiğinde savaşmak zorundayız. O’nun içindir ki güzel ülkemiz Türkiye’mize içerden ve dışarıdan gelen her türlü ihanetle, terörle mücadele etmekteyiz. Bizler, içeride ve dışarıda teröristlerle mücadele eden güvenlik güçlerimize dua ve desteklerimizi esirgememeliyiz. Vatanımızı korumak hem dini, hem de milli bir görevdir. Şehitlik olmadan vatan olmaz. Bugün sahip olduğumuz cennet Vatanımız, kahraman ecdadımızın her karışını, kanları ile sulayıp, bize emanet ettikleri topraklardır.

     Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki fedâ?

     Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda!

     Canı cânânı, bütün varımı alsın da Hüdâ,

     Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüdâ.  Mehmet Akit ERSOY

Rabbimiz, her birimize, hakkıyla, İslam kardeşliğine sarılmayı, birlik, beraberlik içinde olup  tefrika belasından uzak durmayı ve zalimlerle yapacağımız bütün mücadelelerimizde Mehmetçiğimize zaferler nasip eyle ! Âmin. Sıhhat ve âfiyetler dilerim.

Bu yazı toplam 1991 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.