İlçe ve beldelerimizde son değerlendirme

Bu gün değerlendirmelerimizi sonlandıralım. Sultanhanı ile devam edelim, Sultanhanı seçimlerinde başka bir ciddi rakip yoktu. Belediye başkanı Fahri Solak ilçenin rakipsiz adayı idi. Her ne kadar CHP burada olsa da Solak’ın kasabayı ilçe yapması zaten başlı başına bir tek aday gibiydi. Fahri Solak ilçe olduktan kısa süre sonra nerede ise eksiksiz bir kaç kurum hariç bütün resmi kurumların ilçeye gelmesini sağladı. Tabi bu arada yaptığı hizmetlerde ilçe için önemli idi. Bundan dolayı seçimin tek favorisi Solaktı.

İlçede seçim biraz buruk geçti, Ak Parti il genel meclis birinci sıra adayı rahmetli Seyit Temel’ın ani vefatı Sultanhanlılara bir burukluk yaşattı. Tekrar başkanlığa seçilen Fahri Solak’ı tebrik ediyor başarılar diliyorum.

Taşpınar kasabası herkesi şaşırtmıştır, sürpriz olarak görünen bir kasabayı CHP kesin kazanır diye düşünülüyordu. Ama ben kasabanın Milletvekili aday adayı olan Hasan Dağ ile aday belirleme esnasında Ak Parti de sohbet etim. Neden aday olmadığını sordum. Bana dedi ki; “ adayımız Metin Dağ olacak ve seçimi kazanacağız, abi bunu 31 Martta göreceksin” dedi.

Dolayısı ile Taşpınar kasabamızda Hasan Dağ’ın söylediği gibi Ak Partiden Metin Dağ kazanmıştır. Metin başkanı eskiden tanırım düzgün bir arkadaş. Hasan Dağ kardeşimi sözünün eri olduğu için tebrik ediyorum, Metin başkana hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.

Sağlık kasabasında fazla yorum yapmaya gerek yok. Seçimin galibi baştan Ak Parti adayı mevcut başkan Mustafa Kepil idi. Gördüğüm kadarı ile MHP adayı da aldığım bilgilere göre çok çalıştı. Ama Mustafa başkan gönlü güzel vatandaşlarla diyaloğu çok iyi olması nedeni ile vatandaşın gönlüne girmiş başkandı. Mustafa başkana tekrar hayırlı olsun diyorum.

Yanıldığım tahminlerimin birisi ise Helvadere burada 6 aday yarıştı, 36 muhtar adayı yarışa girdi. Burada seçimi İsa Tezgel’in kazanacağını tahmin edip yazmıştım. Burada samimi olduğum adaylarda vardı. Ama İsa Tezgel’in kalabalığına bakınca altı aday içinde şanslı gördüm. Bu kasabamızda yanıldığımı söyleyebilirim. Neticede MHP adayı Arif Bellikli seçimi göğüsleyerek kazandı. Kendisine başarılar diler tebrik ederim.

Ihlara kasabamızda yanılmadım ve Ak Partiden Ahmet Dinç’in kazanacağını yazdım. Sonuçta bu şekilde olmuştur, İsmail başkan seçim esnasında bana her ne kadar sitem etse de biz gördüğümüzü yazdık. Bana İstanbul’dan bile yazanlar oldu, “ sen kimle konuştun da Ahmet Dinç kazanır yazıyorsun” diyenler. Ama biz genel kanaatimizi yazdık ve yanılmadık. Dolayısı ile Ahmet Dinç başkanı tebrik ediyor başarılar diliyorum.

Güzelyurt ilçemizde yarış çok çekişmeli geçmiştir. Ama ben genel kanaat olarak çok az oy farkı ile Ak Parti adayı mevcut başkan Ünal Demircioğlu alır diye görüş belirttim. Çünkü Demircioğlu’nun yaptığı hizmetler ilçe halkı tarafından takdir ediliyordu. Vatandaşların genel görüşleri bu yönde idi. Demircioğlu’na başarılar diliyorum.

Selime kasabamızda güzel bir yarış vardı. Ben yazılarımda Ak Parti adayı Levent Çevik’in seçimi göğüsleyeceğini yazdım. Görüştüğüm vatandaşlar ve edindiğim intiba bu yönde idi. Soyadı gibi çevik olan Levent başkanı tebrik ediyor hayırlı olsun diyorum.

Demirci kasabasında mevcut başkan Hüseyin Us’un ilk dönemde kazanacağını düşünmüştüm ve bunu bir yazımda belirtmiştim. Ama son günlerde Ramazan Bozlak’ın önde olduğu kanaatine vardım. Ama bunu Hüseyin başkana söyleyemedim. Seçim sonu üç adayda güzel bir dostluk örneği gösterdiler tebrik ederim. Bozlak’a da başarılar diliyorum.

Gülağaç seçimini tahmin etmek çok zordu. Hatta bunu Faruk Teymen başkana sordum. Kısmet nasip meselesi dedi. Faruk başkana yeni dönemde başarılar dilerim.

Gülpınar seçimi çok çekişmeli geçti, Gülpınar’a gittiğimde yaptığım analizlerde hala Husamettin başkana eskiden kalma kızgınlıklar vardı. Dolayısı ile mevcut Ak Parti başkanı Mustafa Baymışlıoğlu başarılı çalışma ve hizmetler verdi diyenlerin sayısı çoktu. Bundan dolayı bende Baymışlıoğlu kazanır demiştim. Baymışlıoğlu'na başarılar diliyorum.

Sevgili okurlar ilçe ve kasabalarda seçimi kazananlar ve kaybedenler içerisinde hepsi samimi olduğum kişilerdir. Burada hiçbir art niyet taşımadan kısa kısa analizler yaptım. Kazananlara tekrar hayırlı olsun derken kaybedenlere geçmiş olsun diyorum. Dostluk ve kardeşlik her yerde devam etsin.

 

Bu yazı toplam 1077 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.