Seçimler hız kazandı

 Sabah10.30 sıralarında İl Sağlık Müdürlüğünün 7 tane ambulans dağıtımına katıldım. Ambulansdağıtımındaki konuşmalarda Milletvekili Sayın Ali Rıza Alaboyun’un konuşmasıgündeme bomba gibi düştü. Sayın Valimiz Şeref Ataklı’nın da katıldığı törende 7ambulans hizmete sunuldu. İlimize her geçen gün yeni ambulanslarınkazandırılmasıçok mükemmel.

      İl Sağlık Müdürü Sayın Akın Südemen’inaçılış konuşması ile ilimiz sağlık durumu ve ambulansların çalışma koşullarıanlatıldı. İlimizin her yerine hizmet veren ambulans sağlık açısından gururverici. Şöyle düşündüm nereden nereye gelmişiz, her hastaya anıda müdahale vesağlık hizmeti küçümsenemeyecek durumdadır.

     Ambulans hizmetinin törenine Valimiz SayınŞeref Ataklı, Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, Ak Parti Belediye Başkan adayıHaluk Şahin Yazgı, eski Milletvekili Ahmet Yaşar, daire müdürleri, partililerve sağlıkçılar katıldı.

     Burada bir konuşma yapan MilletvekiliAlaboyun son günlerde yaşanan olaylara değindi. İlimizin adının kötüyekullanılmasına ve çıkmasına karşı çıktı.

     “ Aksaray’da yaşanan bir partininteşkilatının açılışına gösterilen tepkiden kimse yarar sağlamamıştır. Tek yararsağlayan ise HDP olmuştur, dünya kadar para harcasalar bu kadar reklamlarınıyaptıramazlardı. Yaşları 20’nin altında olan gençlerimize ve ailelerinesesleniyorum bu tür hoş olmayan olayların dışında olsunlar.

      Bundan siyasi rant bekleyenlerde aksinezarar görürler. İlimizin imajını ve adını kötüye çıkarmışlardır.  Bu olaylara sebebiyet verenleri şiddetlekınıyorum. Kurulan bir terörist partiyi kimse bilmezken herkese tanıtmış olduk”diye sert çıktı.

      Cuma namazından sonra MilletvekiliAlaboyun’a eşlik ederek Veteriner Önder Yıldız ileBağlıkaya kasabasına gittim. Burada ilden gelen partililer ve İl Genel Meclisadayları vardı. Kasabaya girerken dikkatimi çeken güzel bir manzara ise üçadayın yarıştığı kasabada üç adayında partilerinin bayrakları içiçe asılmış vegüzel bir manzara oluşturmuştu.

      Bağlıkaya Ak Parti adayı Kemal hocagerçekten de çok hoşuma gitti. Konuşması ve projeleri ile dinleyenlerden güzelpuan aldığını söyleyebilirim. Tabi biz yemek yerken Saadet Partisi adayıdaburaya gelerek Milletvekillerini ve misafirlere hoş geldiniz ziyaretindebulunması çok güzeldi. Kasaba ve ilçeler tam eskiden olduğu gibi havaya girmiş.

      Burada Alaboyun ve Ahmet Yaşar birerkonuşma yaparak adaylarına destek istediler. Kalabalık karşısında Ak Partiadayının bazı taleplerini ise Milletvekili Alaboyun yerine getirme sözü vererekbüyük alkış aldı.

     Buradan dönüşte Topakkaya Belediye BaşkanıYılmaz Akbulut ile Topakkaya’ya uğrayarak Belediyede bir çay içip il merkezinedöndük.

      İl Merkezinde Milletvekili Alaboyun songünlerde yaşanan olayla ilgili olarak Ak Parti binasında bir basın toplantısıdüzenleyerek basın mensuplarının sorularını cevapladı.

      İkindi namazından sonra Helvadere’yegiderek burada yapılan toplantıyı izledim. Coşkulu bir kalabalık ile karşılananMilletvekilleri seçim bürosunda vatandaşlarla buluştular. Burada da yine aynıpartililer mevcuttu.

    Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Akyol birkonuşma yaparak bazı talep ve isteklerde bulundular. Burada da taleplerininsözünü aldılar. Ben akşam canlı yayın programım olduğu için erken dönmekdurumunda kaldım.

       Akşamda canlı yayında CHP BelediyeBaşkan adayı Doğan Koşar’ı konuk ederek ilimiz ile ilgili projelerini izleyicilerlepaylaştık. Yorucu bir günün ardından eve geldiğimde saat 24.30 idi. Bizimmesleğin ince tarafı ve yorgunluğu da bu olsa gerek. Ama şu bir gerçek ki seçimkırsalda daha güzel bir durum almış olay yok gürültü yok. Seçim çalışmaları birşenlik halinde devam ediyor.

 

Bu yazı toplam 1372 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum