Erdoğan Kaya

Erdoğan Kaya

Sevgili kardeşim Seyit Temel’in ardından

Sevgili kardeşim Seyit Temel’in ardından

Henüz cenazenin kalkmadığı bir acılı ortamda nasıl bir duygu içinde yazı yazarım bende bilmiyorum. Çünkü daha kaza yaptığı gün 5 saat önce beraber olduğum Sultanhanı eski belediye başkanı ve 31 Mart seçimlerinde 1 sıra il genel meclis adayı olan sevgili dostum Seyit Temel’i elim bir kaza sonucu kaybettik. 1999 yılından bu güne kendisini tanır ve sürekli görüştüğüm bir kardeşim. Emsal olmam nedeni ile de samimi sohbetler ettiğimiz bazen dertleştiğimiz bir kardeşimdi. 
Salı günü Eskil bölgesine giderken yol boyundaki bir lokanta yanında aracını görünce durdum. 20 dakika kadar ayak üstü sohbet ederek ayrıldım. Kendisi de akşama doğru Aksaray’a geleceğim görüşmek üzere diyerek ayrıldık.
Benim işim bitti, ikindiden sonra şehre geldim, akşam üzeri bir Ak Parti yönetimindeki arkadaşım beni Ak Parti Belediye Başkan adayı Evren Dinçer Beyin Aratol ve Hamidiye mahallesinde yapacağı mitinge davet etti, bende Aratol mitingine icabet ettim.
Evren Dinçer konuşmasını yaptıktan sonra Aratol halkının talep ve isteklerini dinlerken, birden ayağa kalkan il başkanı Hüseyin Altınsoy soruya cevap vereceğini zannettim. “ arkadaşlar Sultanhanı il genel meclis adayımız Seyit Temel kaza geçirmiş. Durumu ağırmış, ben oraya geçmem lazım kusura bakmayın” diyerek teşkilat mensupları ile kalktılar.
Ortam birden buz gibi soğudu ve hava gerildi. Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak teşekkür konuşması yaparken, belediye meclis üyesi adayı Hıfzı Peker kulağına eğilerek bir şeyler söyledi. Koçak “Seyit Bey vefat etmiş” diyerek konuşmayı noktaladı.
Milletvekili İnceöz, Evren Dinçer ve partililerle beraber bende hastaneye geçtim. Tabi ben vefatını duyunca o serin havada buz gibi terledim ve kendime zor geldim. Üç beş saat önce beraber olduğun bir dostuyun vefatini öğrenmek insanı çok etkiliyor.
Hastane çevresinde kaza mahallini görenlerden bilgi almaya çalıştım. Araç modelli ve sür'atli bir otomobil olması nedeni ile önde giden aracın dorsesine giriyor ve muhtemelen orada hayatını kaybediyor. 
Geçen Cuma günü Sultanhanı ilçesinde idim Başkan Fahri Solak’a uğradım yerinde yokmuş turizmci Ali Solak’a uğradım tam otururken kapıdan rahmetli Seyit Temel girdi. Bir saat falan sohbet ederek çay içtik.
Bana sen bölgeleri geziyorsun diye siyasi analizlerimi sordu. Bazılarını teyit etti bazılarına ise itiraz etti. Kendisi çok samimi, güler yüzlü, sakin, kızsa da belli etmeyen bir yapıya sahip kişiliği vardı. Bu yönü ile kendisini sever takdir ederdim.
Kendisi tabandan Ülkücü kökenli bir siyasetçi idi. Daha sonra rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarıyla beraber siyasete devam etti. Daha sonra Büyük Birlik Partisinden Sultanhanı adayı oldu ve Belediye başkanlığını kazandı.
Daha sonra Ak Partiye geçerek bir dönemde Ak Partiden Belediye başkanı seçildi. Üçüncü dönem rahmetli İsmet Sarı ile girdiği seçimi kaybetti. Geçtiğimiz yıl Ak Parti yönetiminde görev alarak siyasete devam etti.
31 Mart seçimlerinde de Ak Parti Sultanhanı il genel meclis sırasında birinci sıra adayı idi. Tabi bu adaylık kendisine nasip olmadan hakkın rahmetine kavuştu. Her kesim tarafından sevilen ve sayılan bir siyasetçi idi.
Şunu demek isterim, kimin ne zaman ne olacağını bilemeyiz, siyasette, makam da, mevki ve şöhrette bir yere kadardır. Önemli olan Seyit Başkan gibi hoş seda bırakmak önemli. Dört günlük dünya için, siyaset ve başka yarışlar için ne olur bir birimizi kırmayalım. Dünya hali böyle, burası bir han neyin ne zaman olacağını hiç birimiz bilemeyiz. Kendisine Allah'tan rahmet ailesine ve sevenlerin baş sağlığı diliyorum, makamı cennet olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Erdoğan Kaya Arşivi