Şeyh aramak yerine Kuran ve sünnet arayın

Bir haftadır yazmak isteyip de yazamadığım ağabeyim Ali Zeki hocamın Korona virüse yakalanıp yoğun bakımda olması nedeni ile yazmayı canım istememişti. Tabi yakın mesafe nedeni ile ham dolsun sağlığımız yerinde olmasına rağmen tedbiren bende evde iz olaya alındım. Ama hayat devam ediyor ağabeyime hepinizden dua istiyorum. Hastalık yakınlarınıza bulaşmayınca bu hastalığın ciddiyetini anlayamıyorsunuz. Bu nedenle sosyal mesafe ve maske olayını lütfen küçümsemeden dikkatli olalım. Rabbım tüm hastalarımıza şifalar versin.

Geçtiğimiz günlerde bir şeyh bozuntusu Fatih Nurullah takma adlı Eyüp Fatih Şağban isimli ne idiğü belirsiz şeyh müritlerinden birisinin 12 yaşındaki kız çocuğuna tacizde bulunup zorla öpüyor. Sonra babasını arayıp işin içinden çıkmak için babasını ikna için kızı kendisine vermesini istiyor. Ben konuşmayı sesli olarak dinledim ve çok üzüldüm.

Erol Mütercimler’in İmam Hatip mezunları hakkında söylediği şu sözler gündeme damga vurdu. 'Buradan mezun olanlar karşımıza sahtekar, cinsi sapık olarak çıkıyor' dedi. Sonra kamuoyu tepkileri karşısında kıvırtıp yanlış anlaşıldım diyerek konuyu düzeltmeye çalıştı.

Önce şu Mütercime bir kaç söz söyleyip sapık şeyh olayına geçelim. Mütercim benim gibi köy Enstitüsü mezunu bir babanın oğlu. Ben babamdan biliyorum köy enstitülerinin ne amaçlı ve ne düşünce ile kurulduğunu.

Buradan mezun olanların nerede ise tamamı din karşıtı kemalist bir düşünce ile yetişen insanlardır. Bu konuyu rahmetli babamdan çok dinledim. İyi ki, babam bizlerin büyümesi ile bu zihniyetten vazgeçerek gerçek istikametini bulmuştu.

İmam Hatipliler içerisinde elbette yanlış insanlar olabilir. Ama şöyle bir göz atın bu insanlar kadar vatanperver insan sayısı azdır. İmam Hatip mezunlarının bir zamanlar devlet kapılarından uzak tutulmasına gayret gösteren zihniyetin bir kalıntılarıdır.

İnançlı, imanlı ve vatanperver insanlar artık devleti idare etmeye başlayınca bu zavallılar kurdurmuşlardır. Mürtecim gibiler kendi yandaşlarının cenaze namazını kılmazlar, kenarda beklerler ve saf Müslümanlara din karşıtı olanların cenaze namazını kıldırırlar.

Be kardeşim gidin cenazenizi cami önüne değil, kilise önüne götürün. Namazınızı kılmadığınız bir insanın cenazesini neden cami önüne getiriyorsunuz? Dönüp dolaşıp o sahtekar ve sapık dediğiniz insanların önüne yatıyorsunuz.

Siz hoplasanız da zıplasanız da İmam Hatipliler tırnakları ile deşeleyerek çalışıp bir yerlere gelmeye devam edeceklerdir. Bende bir İmam Hatipli olarak İmam Hatiplilerle gurur duyuyorum. Dün itelenip kakılıyorduk şimdi devlet idare ediyoruz.

Şimdi şu şeyh konusuna gelelim, efendim şeyh hazretleri 12 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel tacizde bulunmuş, diyerek ülkede din karşıtlığı ve düşmanlığı yaratmaya çalıştılar. Nasıl mı aynen Müslüm Gündüz, Ali Kalkancı ve Fadime Şahin’i ürettikleri gibi Eyüp Fatih Şaban’ı piyasaya sürdüler ama tutmadı.

Bu Şaban efendi nerede görüntülendi biliyor musunuz bir haber sitesinin yöneticileri ile bir arada yemek yerken, hemde Televizyon idaresinde. Bakın tezgah nerede kuruluyor ve kamuoyuna sunuluyor. Bu zındık hoca değil bir provokatör olduğu apaçık ortada durmaktadır.

Asıl konuya gelelim, bu cahil insanlar karısı ile kızı ile neden bu hoca ve şeyh bozuntularının kapısına yatıp ondan medet umarlar? Neden bu tür insanlar yerine Kuran ve Sünnetten ders alıp okumazlar? Bu cehalet ve şeyh bozuntularından medet umarlar?

Kadınların haram olduğu ve mahrem olan erkeklerle nasıl görüşürler. Nasıl evlerinde kalıp yatarlar? Kız çocuklarını onun hizmetinde bulundurabilirler? Bunu kabul eden kim olursa olsun hoca değil zındıktır. 

Kişiler her zaman hata edebilirler, insanların hatasını İslama mal etmekte onun kadar zındıklıktır. Hacısı, hocası veya herhangi birisinin yaptığı hatalar İslama mal edilemeyeceği gibi bunlarda ne dindir ve ne de İslamdır. Kadınlarda otursunlar evlerinde Kuranlarını,

hadislerini ve İslam ilmihalini okurlarsa bundan daha hayırlıdır. Hiç değilse bu zındıklara ve hainlere fırsat vermezler. Din düşmanlarına da malzeme olmazlar.

Bu yazı toplam 1342 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.