Söz şimdi seçmende

        Hani bir ata sözü var ya, “yüze yüze kuyruğuna geldik” diye.

        24 Haziran seçimlerininde Pazar günü kuyruğu kesilecek. Adaylar günlerce Ramazan ayı olmasına rağmen kapı kapı çalışarak seçmenden oy istediler. Seçmen herkesi dinledi ve Pazar günü kararını verecek. Karar vermek öyle rahat olduğunu sanmıyorum. Günlerdir bir algı operasyonu yapıldı, Cumhurbaşkanlığı oyum Reise Milletvekilliği oyum başka partiye diye.

        Bunu anladık da, Reisi seviyorsun, ona oy veriyorsun ama onun aday yaptığı adaya oy vermemk nasıl bir Reis severliktir? Ben buna inanmıyorum, zaten bunu başkaları çıkarıyor, ama bu algı son on gün içerisinde bitmiştir.

       Ordu komutanını cepheye göndereceksiniz, ama yanına ne asker ve ne de silah vereceksiniz. Böyle bir komutan ne yapar düşmana mağlup olur. Öyleyse kendi kendimizle tezata düşmemeliyiz.

      İnanın kim Milletvekili olmuş, kim olmamış bunlar beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren konu eğer Ak Parti parlementoda azınlığa düşerse Geziciler, 17 Aralıkçılar, 15 Temmuzcular ve Adanada yardım tırlarını engelleyenler yeniden ortaya çıkacak.

       Size söylüyorum yeniden ülkede kaos çıkaracaklar. Bunu fırsat bilen Yahudi lobisi ülkemizde her türlü kaosu çıkararak, ülkede iç savaş başlatacaklar. Reisin güçlü seçilmemesi durumunda her şeye hazırlıklı olalım.

      Ben bunu yazarken çığırtkanlık ve macera için yazmıyorum. Ülkemi çok sevdiğim için okurlarımı uyarıyorum. Kimseye ders veremezsiniz, dersi kendimize verriz. Olan yine bize olacaktır, macera aramaya gerek yok.

        Ramazanın ilk haftasında ziyaret ettiğim bir dostum, aday belirlenmesinden hoşnut olmadığını ve Ak Partiye veryansın ediyordu. Ben onunla zıtlaşmadan sadece adaylar değil ülkenin geleceği önemli bunu düşün deyip ayrılmıştım.

       Aynı arkadaşı iki gün önce tekrar ziyaret ettim. Baktım o günkünden en ufak eser kalmamış. Bakın bana ne anlattı:

       “ Erdoğan abi özür dilerim Ramazanın başlangıcında seni kırdım. Ama bana hiç bir şey demedin, biraz düşündüm milletvekilinin falan olmaması mı çok önemli? Yoksa ülkemin kötüye gitmesi mi öneml? Düşündüm taşındım gevura kızıp oruç yemeye benzeyecek, hem Cumhurbaşkanlığını, hemde Milletvekilliğini Ak Partiye vereceğim

       Reis'e çok yazık etmiş oluruz, ülkemize yaptıkları ortada, bundan korkan Avrupa neden bize saldırıyor? CHP birinci sıra adayı Aksaray’la hiç alakası yok, ama bir tane CHP li adamı neden Doğudan gelip burdan aday oldun diye eleştiriyor mu? Ama bizler kendi adamlarımızı eleştirip duruyoruz. Borcum var, harcım var, kredi çekmişim, yeni açılımlar yaptım. Niye macera arayım istikrarımız sürsün” dedi.

       Baktım ki, algı yok olmuş vatandaş kendi durumunu ve ülkesinin geleceğini düşünüyor. Umarım bunlar sandığa yansır. Ama son söz seçmenin sözü olacak, yanlış yaparak öfkesine yenilenler umarım pişman olmaz. Sandığa küsülmez, herkes sandığa gitmeli.

Bu yazı toplam 1235 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum