'Uçkur' dedikoduları çok çirkin!

Son bir haftadır ilimizde bir uçkur dedikodusu aldı başını gidiyor. Aslında ben pek fazla özel hayat ve yaşamla ilgilenmeyi pek sevmem. Sevmediğim gibi kişilerin özel hayatları ile ilgili bir yazıda kaleme almadığım gibi şahıslar üzerinden dedikodu yaparak bel aşağı olan sohbetlerin içerisinde bulunmam. Ama Aksaray uçkur meselesi ile nerede ise dünyaya rezil oldu, konu ne yazık ki ulusal basına bile düştü.

Yok efendim bu konu ile ilgili 20 kişi varmış, başka görüntüler de yayınlanacakmış falan filan. Bana gönderilen 3-4 görüntü gönderildi. Aslında bakmak bile istemedim, ama gerçekten montaj mı yoksa gerçek mi diye çok kısa baktım, tamamına bakmadım.

Ne montajı kardeşim, bunun neresi montaj? Tamamen rezalet ve çirkinlik. Dün Ağaçören, Sarıyahşi ve Ortaköy ilçelerine gittim nereye uğradıysam bu konu konuşuluyor, “Sen gazetecisin neler biliyorsun-neden yazmıyorsun?” deniyor.

Benim gazeteci olmam kişilerin özel hayatını takip etmemi gerektirmez. Kişisel hayat yaşayan insanı ilgilendirir. Ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz sözünü de bir tarafa atmamak lazım. Aksaray'a geldim yine aynı dedikodu ve yeni görüntü lafları.

Bana sorulanlar ise şunları söylüyor, “20 kişinin görüntüsü varmış, şantaja karşılık parayı verenler yırtmış. Hatta birisi 300 Bin TL vermiş, vermeyenler ise sosyal medyaya yansımış. Daha başkaları varmış” gibi bir sürü dedikodular.

Kişilerin özel yaşamı beni ilgilendirmez, ama bu insanlar eğer doğru ise akıllarında zayiat olmalı ki, milletin oy vererek seçtiği insanlar. Bu insanlar hiç mi özel hayatlarına dikkat etmezler, ailelerini hiç mi düşünmezler, oy veren insanların vebalini hiç mi bilmezler?

Eğer doğru ise kardeşim bu pislik yatakta yakalanmaktan daha çirkin. Bunu yapacaksan başka yer mi bulamadın? Bu kadar bunaldıysan al kardeşim nikahının altına kimse bir şey demez. Bu tür işleri yapmak bir temsilci için çok çirkin ve yazık.

Dolayısı ile özel hayatlarına dikkat etmeyenler bu tür sansasyon hareketle şehri rezil etmeye hakları yoktur. Sevgili hemşerilerimiz işlerini güçlerini bırakıp bu tür dedikodu ile kendilerini meşgul etmemeliler.

Dedikodu eden insanlarda birer nefis taşıyor, herkesin başına başka şekilde bu ve benzeri olaylar gelebilir. Onun için bu dedikoduları fırsat bilerek fazla dallandırma ya gerek yok. Ülkemiz bir hukuk devletidir, er ve geç bu konular ortaya çıkacaktır.

Dolayısı ile bu ve benzeri konularla Aksaray'ımız adını daha fazla kötüye çıkarmaya gerek yok. Belli bir makama gelmiş insanlarda kendilerine her an şantaj yapılabileceğini düşünerek özel hayatlarına biraz daha dikkat etmeliler.

Çünkü toplumda bu sinsi aleti amacı dışında kullanan insanların sayısının az olmadığını herkes bilmelidir. Siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun karşınızdaki insanların iyi niyetli olup olmadığını bilemezsiniz. Lütfen bu özel hayatla ilgili konuları daha fazla kurcalamayalım, belli makamdaki insanlarda özel hayatlarına biraz daha dikkat etmeliler diye düşünüyorum.

Bu yazı toplam 330 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.