Vali Aydoğdu’ya Aksaray sahip çıktı

Aksaray Valisi Sayın Hamza Aydoğdu Aksaray’a geldiği günden bugüne şehrin her kesiminin sevgisini kazanmış bir vali olduğunu bilmeyen yoktur. Yazımın başında şunu söylemek isterim ki, geçmiş valilerimiz kadar kendisine çok fazla yakın değilim. Bir sefer kendisine son yazdığım kitabımı takdim ederek sohbetim olmuştur. Diğer zamanlar ise toplantı ve açılışlarda görüşmeden öteye gitmez. Ama kendisini basın ve sosyal medyadan takip etmeye çalışıyorum, birde çarşıda pazarda kendisini görüyorum.

Sayın valinin vatandaşla olan diyaloğu, kırsal kesimlerle ilgili çalışmaları fevkalade güzel. Geçtiğimiz günlerde tebdili kıyafetle halk otobüsüne binerek vatandaşla sohbet etmesi şahsen benim çok hoşuma gitti. Kendisi azimli, çalışkan ve üreticidir.

Hatta o görüntüleri görünce 24 sene önce eski valimiz Sayın Aslan Yıldırım aklıma geldi. Bir gün gece saat 21.00 de eski sanayi caddesinde tebdili kıyafetle başına şapkasını takmış gezerken o dönem pavyon olan Mehmet Şişman iş hanına rahmetli Ali Zeki hocam cami yapıyordu akşamda çalışıyorlardı. Bende oradayım baktım sayın Yıldırım tek başına cami inşaatına çıkıp geldi ve bir sıkıntı olup olmadığını sormuştu.

Sayın Aydoğdu’yu de ben Aslan Yıldırımın o durumu ile kıyasladım. Aksaray’ın gönlüne girmiş, her kesimin sevgisini kazanmış, mesai mefhumu dinlemeden çalışan, herkesin gönlüne giren çalışkan bir valimiz mevcut.

Böyle bir çalışkan valinin iktidar mensupları ile beraber ile hizmet getirmek için gayret sarf etmesi kadar doğal bir şey olamaz. İle hizmet getirmek için her halde benle işbirliği yapacak değil, iktidardan alacağı hizmetlerin çabuklaştırılması iktidarla olacağını bilmeyen var mı? elbette Milletvekili ve İl Başkanı ile iş birliği içerisinde beraber çalışacaktır.

Ak Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ile beraber il genel meclisini ziyaret ediyorlar. Ardından Özel İdare Genel Sekreteri Yüksel Çelik kendilerini yemeğe davet ediyor. Tabi bu arada Çelik Sayın Aydoğdu’yu da telefonla davet ederek özel idareye geliyor. Burada ilin konuları bir sohbet ortamında konuşuluyor.

Buradaki fotoğraf 15 gün sonra SÖZCÜ gazetesine manşetten taşınarak, “AKP İl Başkanı Valinin Sağ Kolu” başlığı ile haber yapılarak devamında şunları yazıyor. “Aksaray Valiliği, ildeki yatırımları görüşmek üzere toplantı düzenledi. Toplantıya, bakanlık il müdürleri yerine AKP'liler davet edildi. Vali Hamza Aydoğdu'nun başkanlığındaki toplantıya AKP Milletvekili Cengiz Aydoğdu, AKP İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, AKP İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Tüzün ile belediye meclis üyeleri katıldı.

Aksaray Valiliği, “Birlik olunca, kolaylaşır işler” başlığıyla yaptığı paylaşımda “Aksaray'ın ihtiyacı olan yatırımlar için istişare toplantısında Valimiz Hamza Aydoğdu, Ak Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, İl Genel Meclis Başkanı. M. Mehmet Tüzün, Meclis Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik ile bir araya geldi” ifadelerine yer verdi.

Halbuki, Sayın valiyi ben ilimizdeki tüm partilerin il Başkanlarını bir araya toplayarak bilgilendirmek için istişareler yaptığını biliyorum. Üstelik Sayın valimizin parti ayrımı yapmadığını insanlar arasında sevgi ve saygıya önem verdiğini hepimiz biliyoruz. Bu olayda bütün partilerin Sayın valinin yanında olduklarını beyan etmeleri bunu gösteriyor.

Aynı gün sivil toplum platformu kuruluşlarının hep birlikte Sayın Valimizin yanında olduklarını ve bu haberi yapanları kınadıkları yönünde açıklama yapmışlardır. Aynı şekilde kamuoyunun da Sayın valiye sahip çıktıklarını hep birlikte görmüş bulunuyoruz.

Sayın valiyi yıpratmak ve şevkini kırmak için yapılan bu tür yanlış haberleri yapanlar şehrimiz için yanlış yapmaktadırlar. Bu hareket yarar değil zarar verir, dolayısı ile haberi yapanları kınıyorum.

Bu yazı toplam 2892 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.