Virüs rehaveti tekrar sıkıntı getiriyor

Sevgili okurlar ilimiz hala virüs belasından kurtulmuş değil. Hani bunun aşısı tedavisi diye sızlanıyorduk, ama aşılar çıktı hala aşı olmuyoruz. Aksaray aşılamada kırmızı listeden çıkmış değil. Beyler bu işin şakası yok, tembelliği de yok. İç Anadolu da sadece Aksaray kırmızı listede duruyor. Ya çok akıllıyız, ya da çok vurdumduymazız. İlimiz sokakların da durmadan ambulans sesleri yükseliyor. Sorduğumda yüzde sekseni Korana hastası taşıyormuş. Etmeyin yapmayın mutlaka aşınızı olun. Hastaların ekserisi aşı olmayanlar olduğunu duyuyoruz.

Dört gün sonra tekrar içeriye kapanmamız kaçınılmaz görünmektedir. Geçmiş aylarda ülkemizde nasıl bir ekonomik sıkıntı çektiğimizi hepimiz gördük. İşi ile meşgul olan esnafın ne günahı var? Bu insanların ekmem teknesinin kapanmasından memnun mu olacağız?

Dar gelirli esnafımızın ne çektiğini bilmeyen var mı? hem aşı vurulmuyoruz, hem de maske mesafeye dikkat etmiyoruz. Yazık değil mi bu insanlara ve esnafımıza. Maske olayını ve mesafeyi tamamen bırakmış durumdayız.

Virüs her geçen gün artmaktadır, bunun sebebi ise bizlerin lakayıtlığıdır. Virüse yakalananların ekserisinin aşı olmayanlar olduğunu neden unutuyoruz? Aşı olan tüm sağlık ekipleri o kadar geri zekalı mı da aşılarını oldular.

Dört kişi kendi aralarında oturuyor aşı yorumu yapıyor. İnsanlarda bu yorumculara inanarak aşı olmuyorlar. Efendim ya yarın bunların yan etkisi çıkarsa imiş. Altı aylık ömrü varmış falan filan dedikoduları.

Efendim bir başka konu gençlere işlenen dedikodu yarın ilerde kısırlık yaratıyormuş, insanların çocukları ya olmazsa imiş. Bunların tamamının hikaye olduğunu uzmanlar açık ve net olarak söylüyorlar.

Böyle bir durum olsa neden ülkenin sağlık çalışanları aşı olsunlar ki? Ne kadar insanımız bu melun hastalıktan hayatlarını kaybettiler. Lütfen mutlaka aşılarımızı yaptıralım, bir başka insanın hayatına mal olmayalım.

Allah korusun yarın tekrar içeriye kapanıp yasaklar gelirse ülke ekonomisi allak bullak olur. Ne düğün dinliyoruz, ne toplantı dinliyoruz herkes bildiği gibi hayatını devam ettiriyor. İnsanlar hiçbir şekilde maske mesafe durumuna dikkat etmiyor.

Lütfen bu vurdum duymazlıktan vazgeçelim. Kalabalık yerlerde maske mesafe konusuna dikkat edelim. Aşı olmayan insanlarımız mutlaka aşılarını yaptırsınlar. Aksaray için kırmızı işaretini üzerimizden kaldıralım. Aksaray için bana göre çevre illere göre bir kara leke diye düşünüyorum.

Bu yazı toplam 472 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.