Erdoğan Kaya

Erdoğan Kaya

Zamanında işi bitirebilmek

Zamanında işi bitirebilmek

      Yolda giderken yolların yeni asfaltını gören Naci ağabey şaşırdı ve hiçbir yerin yapılmamış yolu kalmamış diye hayretini gizleyemedi. Gezimiz Güzelyurt ve Gülağaç bölgesi idi, bölgeyi Ihlara dahil turladık.

       Aksaray’dan çıktık kireçlik yolu gerçekten çok berbattı. Kaza yapmamak için yığıntı asfaltlardan kaçmaktan bir hal oluyorduk. Yol baraj yoluna kadar yapılmış, bununlada kalmamış Selime’den Güzelyurt ilçesine kadar yollar tamamen ara yollarla beraber asfaltlanmış.

       Geçen senelerde sonbahara kadar hala yama işi sürerdi. Sayın Valimiz Selami Altınok’un bir yılını değerlendirme toplantısında şunu demişti; “ bu sene gurbetçilerimiz gelmeden asfaltsız ve yamasın Aksaray bölgesinde hiç yol bırakmadık, rahat bir şekilde yolları kullanabilirler” demişti.

       Ben şahsen sürekli gezen bir gazeteci olarak bunu görüyordum. Ama yukarda bahsettiğim bölgelerin yolları tamamen yeniden asfaltlanmış, bunu yerinde bizzat gördük. Sayın Valimiz ve Özel İdare Genel Sekreterliğine teşekkür ederiz.

     Cumartesi günü Termal Kaplıca Tatil köy de kısa adı EKSEN olan Eğitimci Kamu Çalışanları Sendikasının genel toplantısı vardı. Üç gün sürecek olan bu toplantıyı bir süre takip ettik. Genel Başkan Mustafa Güçlü’ de burada idi. Kendileri ile bir söyleşi yaptık.

      50 ilde sendikalaşan çiçeği burnundaki bu sendikamızdan Aksaray’dan da katılanlar vardı. Hatta genel merkez yönetiminde bulunan Hemşerimiz İsmail Yıldız’da burada idi. Altı aylık bir sürede kurulan sendika kısa sürede 50 ilde teşkilatlanmış ve ilk kongresini yaparak ilk bir araya gelme toplantısını Aksaray’da yaparak bir araya gelmişler.

      Hiçbir sendika ile bağlantılarının olmadığını söyleyen Mustafa Güçlü çok önemliaçıklamalarda bulundu. “Vatanperver, Milliyetçi, muhafazakâr ve bütün görüşlere saygılı bir sendikayız “ dedi. Bizde çiçeği burnundaki EKSEN sendikasına başarılar diliyoruz.

      Sendika toplantısını takip ettikten sonra Zıga kaplıcalarına giderek burasını gezdik ve müşteri kapasitesini gördük. Her iki kaplıcamızda da çeşitli illerden gelenlerle beraber insanlar bu kaplıcalarımızı doldurmuştu. Gerçekten bu doluluğu görmek bizi son derece memnun etmiştir. Yani kaplıcada yavaş yavaş tanıtıma gidildiğini gördüm.

     Buradan Ihlara kasabamıza geçerek kasaba içindeki meydanda bir kahvede oturarak Ak Parti aday adayı Mehmet Köksal hocamın birkaç bardak çayını içerek sohbet ettik. Burada diğer yaşlılarımızla Ihlara siyaseti ve genel konularda sohbet etme imkânı bulduk.

      Ardından Ilısu kasabamıza giderek burada turladıktan sonra Ilısu Rehabilitasyon merkezini ziyaret ederek burada yetkililer ve hastalarla sohbet ettik. Gerçekten çok mükemmel bir rehabilitasyon merkezi hizmet veriyor. Çat kapı gittiğimiz bu merkez inanın pırıl pırıl temiz ve bakımlı.

      35 hastanın bulunduğu bu merkezin temiz ve oksijenli havasını alması açısından hastaların tercih yeri olduğu görüldü. Çeşitli illerden gelen hastaların olduğunu gördük ve bazı hastalarımız ile sohbet etme imkânı bulduk.

     Buradan Güzelyurt İlçemize ve ardından Gülağaç ilçemize geçtik. Yol boyunda kabak tarlasında ve Patates tarlasında çalışanlarla sohbet ettik. Kabak hasadı başlamış bir yandan hasat yapılırken bir yandan da hasat için kabak toplama işlemi devam ediyordu. Ancak geçtiğimiz haftalarda Milletvekili Sayın İlknur Hanımının feryat edip tepki gösterdiği vahşi sulamadan akan su yine boşa akıyordu.

       Gülağaç ilçemiz yer altı taşının çok olması nedeni ile kanalizasyonu bitirmiş. Ama bu sefer su meselesi ortaya çıkmış bu seferde elek olmuş su altyapısı değişimi nedeni ile ilçe halkı biraz daha tozda kalmak durumunda. Alt yapısı olmayan şehir şehir değildir, ama bu biraz sabır isteyen iş.

      Alanyurt köyümüzde çilek tarlalarını gezdik. Urfa’dan gelip burada ailece çilek yetiştiren aile ile sohbet ettik. Kasım ayına kadar çileğin devam ettiğini öğrendik. Yedi ay ilimizde çilek üretilen bir iliz. Dahasonra Çatlak restorana kendimizi atarak yemeklerimizi yedik. Beytullah kardeşimiz ile sohbet den sonra Selime Kuran kursu inşaatını gezdik. Naci Abay ve Belediye Başkanı Büteve teşekkür ediyorum kasabaya güzel bir Kuran kursu kazandırmışlar. Bir hafta sonumuz diğer gezdiğimiz yerlerle birlikte noktaladık.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erdoğan Kaya Arşivi