Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

Ak Parti Tercihimiz; Sevdaya Dönüştü

    Malumunuz Ak Partimiz 2001yılında;  Yasaklarla, Yolsuzluklarla ve Yoksullukla mücadele etmek için kurulmuş, Yeter Artık söz de kararda Milletindir diyerek, 2002 yılında yapılan seçimlerle İktidara gelmiş ve sonrasındaki girdiği bütün seçimleri, oylarını artırarak kazanmıştır. Bu başarı hikâyesi, birçok güzel hizmet yapıldığının göstergesidir.

      Ak Parti hizmette sınır tanımamıştır. Türkiye'yi ve Konya'yı hızlı trenle tanıştırmış, Mavi Tünel Projesi ile Konya Ovası'nın ihyasını sağlayacaktır. Öğrencilere ücretsiz kitaplar dağıtılmış, İlkeli bir dış politika yürütülmüş, hizmet odaklı siyaset anlayışıyla bugünlere gelinmiştir. Bugün artık ülkemizde kimse faili meçhul cinayetleri konuşmuyor. Dönemimizde, İlk defa darbeciler yargılanmıştır. Daha demokratik ve şeffaf bir ülke haline geldik. Ekonomimiz hep iyiye gidiyor. Paramızın, Bayrağımızın ve Pasaportumuzun itibarı artmıştır. Cumhurbaşkanımız ve 13 Yıl Genel Başkan ve Başbakanımız olan Sayın, Recep Tayyip Erdoğan ve eski dış işleri Şimdiki Başbakanımız Sayın, Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu bey’ler Ülkemize çok önemli hizmetler yapmışlardır.  Bu güzel Ülkemizin kalkınması için emeği geçen herkesten Allah(c.c.) razı olsun.

     Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları görmek zorundayız. Bu coğrafyada güçlü Lider, güçlü Devlet istenmemektedir. Ülkemiz, son yıllarda Maddi ve Manevi alanda büyük mesafeler kat etmiş, bu özelliğinden dolayı Emperyalist güçler, yeniden Osmanlı ruhu canlanacak korkusuna kapılmışlardır.

     Türkiye’mizin, Suriye, Mısır, Irak v.b. bir Ülke olmaması için, Kimsesizlerin kimi olduğu için, bu zahmetli ama yapılan hizmetlerle rahmete dönüşen güzellikler için, Ak Parti Konya Milletvekilliği aday adayı oldum. Ak Partimiz Yetkili Organlarınca ve halkımızın teveccühü ile bu görev bize verilirse, gece gündüz çalışacağıma söz veriyorum.

     Ak Partimizin; Maddi ve Manevi alanlarda yaptıkları ortadadır. Güzel Ülkemiz Türkiye’miz için; Yaptığı bölünmüş Yollar, Tren ve Hızlı tren ağları, TOKİ aracılığı ile ekonomik olarak yaptığı konutlar, Sağlık alanındaki hizmetler, Eğitim alanındaki hizmetler, Köprüler, Hava alanları, Enerji Santralleri, Kendimize ait Altay Tankını, Atak Helikopterini, Savaş Gemilerini, Kısa ve Orta menzilli Füzelerin v.b. yapılmasını sağladığı, Kişi başı Milli geliri üç bin  Dolar’dan on bin Dolar’ın üzerine çıkartmış olması, 2023 Hedefleri, İMF Politikalarından ve borçlarından kurtarılmış olmamız, Mazlum ve Mağdurlara destekleri ve sayamadığım daha bir çok güzel hizmetleri gerçekleştirdiği hepimizin malumudur.    

       Özgürlüklerin önü açılmış, kardeşin kardeşi öldürmesine engel olunmuştur. Barıştan yana olduğu için,    İnsana değer verdiği için, Katsayı adaletsizliğini giderdiği için, Meslek Liselerinin  Orta Kısımlarını açtığı için, Kur’an-ı Kerim’i ve Siyer-i Nebi’yi seçmeli olarak, Orta Okul ve Liselere ders olarak koyduğu için, Yıllardır kanayan bir yaraya neşter vurup Başörtüsü yasağını kaldırdığı için,  Ak Partiyi tercihimiz sevdaya dönüştü.

      Filistin de (Gazze de), Irakta, Suriye de, Arakan da, Mısır da, Doğu Türkistan da.. Yaşanan Zulümlere karşı korkmadan çekinmeden tavır koyarak, konuşarak tepkisini ortaya koyduğu, Maddi destek sağladığı için, tercihimiz  ve Sevdamız Ak Parti olmuştur.

    Değerli kardeşlerim, Aydınlık bir gelecek için, Ekonomimizin ilk on içinde olması için, Kardeşlik için, Birlik, dirlik ve beraberlik için, Barış için, Tuzaklara düşmemek için, Hukukun üstünlüğünü gereği gibi hakim kılmak için, Adalet için, Özgürlük için, Milletimizin geleceği için her zaman güçlü desteğinizi esirgememenizi istirham ediyorum.

    Bugüne kadar Partimize emeği geçen, hizmet eden, başkan ve yönetimlerine, Gençlik ve Hanım komisyonları Başkan ve üyelerine, delege, üye ve her girdiği seçimde büyük destek vererek sağlam bir duruş sergileyen hemşerilerimize, en  kalb-i şükranlarımı sunarım. Rabbim, her birinizden Razı olsun. Şair Cengiz Numanoğlu bey;

  Tüm dünya devletleri oldular eli kanlı,

  Bir tek Türkiye kaldı dünyada delikanlı.      diyerek gerçekleri çok net özetlemiştir.

     Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu bey’in dediği gibi, Davamız Ak, Sevdamız Ak’tır. Bizim için siyaset, erdem ve ahlâk meselesidir. Baki olan Rabbimiz ve davamızdır. Durmak yok yola devam. Allah yar ve yardımcımız olsun. Bütün kardeşlerimden fiili ve kavli dualarını istiyorum. Şimdiden dua eden, destek veren, temayülde tercih edilmemiz için yardımcı olup oy verecek olan dostlarımıza, kardeşlerimize ve hemşerilerimizin her birine kalb-i şükranlarımı sunarım. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olunuz.                                        Ömer Lütfi Ersöz

                                                                             Ak Parti Konya Milletvekilliği Aday Adayı

Bu yazı toplam 1681 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.