Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

Her zorlukla birlikte bir kolaylık vardır!

Güzel ülke Türkiye’miz üzerinde hainlerin emellerinin olduğunu çok iyi biliyoruz. Onun içindir ki ülkemiz üzerinde oynanan oyunları dün olduğu gibi bugünde çok yoğun olduğunu görmekteyiz. Düşmanlarımızın girişimleri hiçbir zaman bitmeyecektir. Ancak biz güçlendikçe çaresiz kalacakları da aşikardır. Yıllardır savaşlarla, terör örgütlerini kullanarak, darbelerle, İhanet girişimleri ile denediler başaramadılar. Şimdi de çok yoğun bir şekilde ekonomik saldırı yapmaktadırlar. Ayet-i Kerimede: Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır. Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.” (İnşirah Suresi ayet:5-6) buyurulmuştur.

Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Bugüne kadar zorlukları aşa aşa hamdolsun bu günlere geldik. Ecdadımız aç kalsa bile güzel vatanımızın işgaline hiçbir zaman izin vermemiş düşmanlarla mücadelesini çok net sürdürmüştür. Yedi düvele Çanakkale'de, Kurtuluş savaşında, 15 Temmuz'da birlik ve beraberlik içinde kenetlenerek karşı koymuş ve sonucunda başarıya ulaşmıştır. İç ve dış mihraklar bugüne dek her türlü saldırıyı denediler ancak Rabbimizin lütfu, Milletimizin mücadelesi sayesinde başarıya ulaşamamışlardır. Şuur eksenli dirilişe geçen ruhu koruduğumuz sürece hiçbir beşeri güç bizlere diz çöktüremeyecektir. Ekonomik anlamda gücü elinde bulunduran emperyalist güçler, içerideki hainlerle birlikte girişimlerini yaparak milletimizi birbirine düşürüp işgal girişimini yapmak istemektedirler. Bizler; Suriye, Irak, Filistin, Yemen vb ülkelerin bölünüp parçalanmasından ibret almak zorundayız. Bu coğrafyada, Ya olacağız, ya da öleceğiz başka bir alternatifimiz kesinlikle yoktur.

Son günlerde, ekonomik anlamda operasyon yapan, dövizi artırıp, gıda maddelerinde stok yapıp fiyatları artırarak saldıran emperyalistlerin ve içerideki işbirlikçi hainlerin girişimleri karşısında en çok ihtiyaç duyduğumuz konulardan birisi, bekli de hiç şüphesiz en önemlisi, birlik ve beraberliktir. Faizlerin düşürülmesi hatta sıfırlanması gerekir. Bu en doğru bir karardır. Allah ve resulünün yasak ettiği faizde kurtuluş aramak ahmaklıktır. Değerli kardeşlerim sizlere soruyorum: Gayri safi milli hasıla özellikleri itibariyle; 15 Trilyon $ ile dünyanın en iyi ikinci ekonomisine sahip Çin’in parası yuan, 5 Trilyon $ ile üçüncü ekonomisine sahip Japon yen’i ve 2.3 Trilyon $ ile ilk On ülke içinde olan Rusya’nın rublesi neden düşük hiç düşündünüz mü? Halbuki verdiğim rakamlardan da çok net anlaşılmaktadır ki bu ülkelerin ekonomik potansiyelleri çok yüksektir ancak paraları dolara karşı değersizdir. Halbuki bu ülkelerin ihracatları ithalatlarından çok fazla. Sömürü düzenini kuran zalimler doları karşılıksız basarak dünya gücünü elinde bulundurmaktadırlar. Ancak bu zulüm sürdürülebilir değildir çok yakında bütün sistemleri ile batacaklar ve çökecekler inşAllah.

Yüksek faizden çok para kazanan, baskılanan düşük kurdan döviz alarak zengin olan fırsatçılara kesinlikle imkan verilmeyecektir. Yüksek faizin olduğu ülkelerde yatırım yapmak zordur ve ayrıca büyük sıkıntıların oluşmasına sebep olur. Gelişmiş ülkelerde faizin neredeyse sıfıra yakın olduğu bilinmektedir. O halde Ülkemizde faizi kademeli olarak düşürüp sonrasında temelli kaldırmalı, bu arada yatırımlar artırılıp her alanda üretimlerimizi artırmalıyız. Son aylarda ihracatımız çok büyük oranda artmıştır. Bununla birlikte ihracatın ithalatı karşılama oranındaki makas daraltılmış, hatta son aylarda fazlalık oluşmuştur. Bu ekonomik sonuç çok iyiye işaret etmektedir. Buna rağmen piyasanın pahalılaşması, dövizin artışının reel bir durum olmayıp spekülatif olduğu çok net görülmektedir. Bu arada malları stok eden karaborsacı hainlere çok büyük cezalar verilip bir daha yanlış yapmamaları sağlanmalı, dövizle iş yapanların dışındakilerin serbestçe döviz almalarına izin verilmemelidir. Hatta gerekirse mevduatlarını dövizde tutanlara ilave vergi getirilmelidir. Yapmamız gereken her alanda üretim, üretim ve yine üretim olmalıdır.

Dünyada düzeni içinde varlığını ve ağırlığını her alanda çok net hissettiren güçlü Türkiye, Hakk’ın ve halkın adamı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Pandemi süreciyle birlikte dünyada da var olan ekonomik sıkıntıların bizlere yansımalarını çok kısa sürede bertaraf ederek aşmamızı sağlayacaktır. Bu anlamda Asgari ücrete iyi bir zam yaparak 4 Bin TL’nin üzerine çıkaracağına, bütün memurlara, emeklilere iyileştirici zamlar yapacağına, şartlarını taşıyanlara 3600 ek göstergeyi vereceklerine, emeklilikte yaşa takılanlara kademeli olarak çözüm üretileceğine esnafımıza, çiftçimize toplumumuzun bütün kesimlerine sahip çıkacağına adım gibi eminin ve gönülden inanıyorum. Ayrıca gerek Karadeniz de bulunan doğal gaz ve de gerekse ak denizde dünya rezervinin yarısından fazlasının olduğu işinin erbabı tarafından bilinmektedir. Emperyalistlerin saldırmalarının en önemli sebeplerinden birisi de budur. Ancak ne yapsalar boş Türkiye çok yakında Ak denizdeki petrol ve doğal gazı da çıkaracaktır inşallah. Ayrıca 2023 yılında Türkiye’mizin imkanları daha da iyileşecektir. Bütün kesimlere ekonomik anlamda çok büyük destekler sağlanacaktır.

Onun içindir ki sabır kardeşim biraz sabır. Her gecenin bir sabahı, her kışın bir baharı vardır. İbrahim’i ateşte, Yusuf’u kuyuda, Yunus’u balığın karnında bırakmayan Allah (cc), seni de darda bırakmayacaktır. Yeter ki sen İbrahim, Yusuf, Yunus olmayı bil. Emin ol. Sırat-ı mustakim üzere rol model Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (s.a.s) örnek ve önderliğinde yaşa ki maddi ve manevi nimetler hayal bile edemeyeceğin şekilde ikram edilsin. Maddi ve manevi güzelliklere kavuşan müminlerden olmamız duası ile sıhhat ve afiyetler dilerim. 

Bu yazı toplam 836 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.