Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

Milli Birlik ve Beraberlik Ruhu

Öncelikle Allah (c. c.)’ın lütfu ile milli birlik ve beraberlik ruhuna sahip olan Milletimizin, aşamayacağı hiç bir engel yoktur. Birlik-beraberlik, kardeşlik ruhuna sahip olanların gerçek anlamda kurtuluşa ermeleri, tefrika belasına düşenlerin de yok olup gitmeye mahkum olduklarını tarihin sahnelerinden biliyoruz.Seçimlerde Milletimiz tercihini yaptı. Öncelikle seçim sonuçlarının, vatanımız, milletimiz için hayırlara vesile olmasını Allah (c.c.)’ dan niyaz eder, kazananları tebrik ederim. Bugünden itibaren Türkiye’mizin her yönden daha güçlü olması için durmadan yorulmadan hep birlikte çalışmalıyız.

Özellikle son yıllarda yeniden güzel Ülke Türkiye’miz üzerinde, içeriden ve dışarıdan hainlerin oynadıkları çirkin oyunları gören aklıselim insanlarımız büyük bir çoğunlukla kenetlenerek, birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırarak, terör belasından kurtulmak için yedi düvele karşı mücadele ederek neticede başarılara ulaşılmıştır.Birlik ve beraberlik içinde mücadele ettiğimiz sürece, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da düşmanlarımız kaybetmeye mahkûmdurlar. Allah(c.c.), inananların yardımcısıdır. Sefer bizden zafer Allah (c.c.)’tandır.

Âyet-i Kerîmelerde: “Hepiniz toptan Allah’ın ipine (İslam’a) sarılın, ayrılmayın, Allah’ın size olan nimetini anın; düşmandınız, kalpleriniz arasını uzlaştırdı da O’nun nimeti sayesinde kardeş oldunuz. Bir ateş çukurunun kenarında idiniz, sizi oradan kurtardı. Allah doğru yola erişesiniz diye size böylece ayetlerini açıklar” (Al-i İmran Sûresi âyet:103)“Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'tan korkun ki esirgenesiniz.” (Hucurat Sûresi âyet:10) buyrulmuştur.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.) bizlere şu emirleri vermektedir: “Sakın, birbirinize düşman olup, buğuz etmeyiniz. Birbirinize haset etmeyiniz. Birbirinizden yüz çevirip ayrılmayınız. Ey Allah’ın kulları kardeş olunuz.”

Günümüz Müslümanlarının en çok ihtiyaç duydukları konulardan birisi, beklide en önemlisi, birlik ve beraberliktir. Birlik ve beraberlik ruhunu kaybeden toplumlar, her şeylerini kaybetmek zorunda kalırlar. Fertleri birbirine düşmüş milletler, yok olup gitmeye mahkûmdurlar. Tarih bunun en büyük şahididir. Onun içindir ki dinimiz, birlik, beraberlik, kardeşlik hukukunun önemini belirtmiş, fitne ve tefrikanın da son derecede tehlikeli olduğunu da açıkça haber vermiştir.

Dinimiz İslam, insanları kesinlikle ırk, renk, soy ve cinsiyet ayrımına tabi tutmadan aynı anlayışla kucaklamaktadır. Birlik ve beraberliğin olmadığı yerde tefrika vardır. Tefrika, girdiği cemiyetlerde, itimat-emniyet, hürmet- muhabbet, şefkat ve merhamet gibi her türlü ahlaki güzellikleri ortadan kaldırır.

Dünyada cereyan eden bütün olumsuzlukların Müslümanların aleyhine olduğunu hepimiz görebiliyoruz. Dünya’nın birçok yerinde yapılan zulüm, işkence, vahşet, kan, gözyaşı vb. olumsuzlukların hemen hemen büyük çoğunluğu Müslümanların yaşadıkları coğrafyalarda, Müslümanlara reva görülmektedir. Bu yaşanan olumsuzlukları görmemek için kör, duymamak için sağır ve anlamamak içinse akılsız olmak lâzım gelmektedir. Biz Müslümanlar, zalimlere karşı, inancına bakmadan mazlumlara destek olmak zorundayız.

Her birimiz elimizden gelen maddi ve manevi unsurlarımızı seferber ederek, güzelim ülke Türkiye’miz üzerinde oynanmak istenen oyunun olumsuzluklarını gidermek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz demeden çalışmalıyız. Kesinlikle fitne ve fesattan uzak durarak, birliğimizi, dirliğimizi korumak zorundayız. Birlik-beraberlik ruhunu koruduğumuz sürece başarılı olmamız, Rabbimizin lütfu ile kaçınılmaz olacak, önümüzde hiçbir güç ve onun maşaları duramayacaktır.

Milletimiz bir kez daha birlik ve beraberlik ruhuna sahip çıkarak kenetlenmiştir. Ülkemizde en geniş anlamda özgürlük olmasına rağmen, ihanet şebekelerinin oyuncağı olan, terör faaliyetlerine devam eden teröristlere dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar gerekli cezaları mutlaka verilecektir. Türkiye’mizin gerçek gücünü, bundan sonra da en güçlü şekliyle bütün dünya görecektir. Dostluğumuz güven verirken, düşmanlığımızın da korkuttuğu çok iyi anlaşılacaktır. Mazlum ve mağdur bütün coğrafyalara selam olsun.

Milletimiz; birlik ve beraberlik içerisinde maddi-manevi unsurlarını seferber ederek iç ve dış hainlere hâdlerini mutlaka bildirecektir. Birlik veberaberliğimizi sürdürdüğümüz sürece, Allah (c.c.)’ın izni ile hiçbir güç karşımızda duramayacaktır.Devletimizin şefkatine razı olmayanlar, gücü karşısında boyun eğmek zorunda kalacaklardır.

    Allah (c. c.); her birimize, birlik-beraberlik içinde iç ve dış düşmanlara karşı gerekenleri yapmayı,  maddi ve manevi yönden zirveye yükselerek huzura, mutluluğa kavuşmayı nasip eylesin. Sıhhat ve afiyetler dilerim.

Bu yazı toplam 1457 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.