Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

Yazıklar olsun

 

     İsrail tarafından yıllardır, taş üzerinde taş’ın bırakılmamaya çalışıldığı, her yerin yakılıp yıkılması için, karadan, denizden, havadan bombalanan bir yer. Zalim, terörist İsrail her yıl  benzer zulümlerini Filistinli kardeşlerimize saldırarak tekrar ediyor. Hiç bir sebep yokken, sahte sebepler üreterek zulümlerine devam etmektedirler. Zannedilmesin ki, bu yapılan zulümlerin hesabı sorulmayacak. Elbette, bütün yapılanların hesabı hem bu dünyada, hem de öbür âlemde mutlaka sorulacaktır.

     Zalimlere karşı mutlaka tek yürek tek bilek olmak zorundayız.  Bana ne, beni ilgilendirmez diyemeyiz. Kuran-ı Kerimde ”Bir insanı dirilten bütün insanlığı diriltmiş, bir insanı öldüren, bütün insanlığı öldürmüş olur.” (Maide Sûresiâyet:32)  Tarih boyunca dünyada İsrailoğulları savaşlar, ihtilâller, çeşitli para oyunları ve entrikalar çıkarmış, bu gibi olaylarda büyük rol oynamış, milyonlarca cana kıymışlar, ayrıca hesapsız servetin zayi olmasına da sebep olmuşlardır.

    “Müminler ancak kardeştirler.” (Hucurat Sûresi âyet:10)  Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed(s.a.s.) de; “Müslüman Müslüman’ın kardeşidir.”  buyurmuştur. Zorda kalanlara el uzatıp yardım yaptıkça, İmanımızın güçleneceği, hem de yeryüzünde adaletin tesis edileceği gerçeğini çok iyi biliyoruz. Nerede bir mazlum ve mağdur kesim varsa onlara, Maddi ve Manevi yardımların, infakların yapılması asli görevlerimizdendir. İsrail’in, kadın, çocuk, yaşlı, hasta.. demeden acımasızca yaptığı kanlı saldırıları kınıyorum.

     İçinde birazcık vicdanı olan insanlardan oluşan bütün Ülkelerin ellerinden gelen yardımları acilen yapmaları gerekir. Yeryüzünde artık sevgi, hoşgörü, adalet hakim olsun. Yüzümüzden tebessüm ağzımızdan dua noksan olmasın. Yarınlarımız da barış, huzur ve mutluluk hayatımıza hakim  olsun.

     İsrail’in yaptığı tam anlamı ile Vahşettir, Eşkıyalıktır, Zulümdür. Bu güne kadar yaptıkları Zulümlerin sonucunda hiçbir yaptırımın yapılmaması, Dünya Ülkeleri tarafından seyirci kalınmış olması, İsrail’i daha da cesaretlendirmiştir. Lanetli Siyonistler; Gazze deki Müslümanları dünyanın iki yüzlü sahte bakışlı insanlarının gözleri önünde hiç çekinmeden kadın, kız, çocuk, yaşlı, hasta demeden öldürmektedir.

     Ey Birleşmiş Milletler neredesiniz? Hala niye gereken önlemleri almıyorsunuz. Hakikaten gözünüz var ama görmüyor, kulağınız var fakat işitmiyor, diliniz var fakat gerçekleri söylemiyorsunuz. İsrail’i durdurmak ve gereken cezaya çarptırmak için daha neyi bekliyorsunuz? Yazıklar olsun size…Yazıklar olsun iki yüzlülüğünüze…Yazıklar olsun A.B.D…Yazıklar olsun Avrupa…Yazıklar olsun duyarsız kalanlara…

     Ey Müslüman Ülkeler sizler neredesiniz? Petrolden elde ettiğiniz paralarınızı bu saldırgan zalimlerle işbirliği yapanlara vermeye devam mı edeceksiniz… Devam ettiğiniz sürece aynı vahşete sizlerde ortaksınız. Vazgeçin bu yanlıştan. Güç ve kuvvet yalnızca Allah’a mahsustur.

      Ey kendilerini Halife ilan edip, Müslümanları öldürenler, sahtekârlığınız apaçık ortaya dökülmektedir. Eğer birazcık da olsa İslâm’dan nasiplenmişseniz, Müslümanlarla olan mücadelenizden vaz geçip, silahlarınızı İsrail’e doğrultmanız gerekmektedir. Müslümanlar bir araya gelseler bir avuç İsrail’i tükürükleri ile boğarlar. Rabbim, Müslümanlara bir araya gelme şuurunu nasip eyle.. "Bizi affet! Bizi bağışla! Bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et!" (Bakara Sûresi âyet:286)

     İsrailli aşırı sağ   Milletvekili Ayelet Shaked açıklamasında, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği operasyonlara destek vererek, “Hepsi bizim düşmanımız ve onların kanı bizim elimizde olmalı. Bu öldürülen  teröristlerin anneleri içinde geçerli. Annelerin oğullarının peşinden gitmeleri adil olur. Ölmeliler ve evleri yıkılmalı ki bir daha terörist yetiştiremesinler” demiştir. Bu ifadeleri ile bir kadın, Filistinli kadınların tamamen yok edilerek nesillerinin sona erdirilmesinden söz edebiliyor. Nerede kadın hakları savunucuları, nerede insan hakları savunucuları….Vay hain vay.. Yuh olsun, yazıklar olsun size… İsrail’in yaptığı açıkça devlet terörüdür. İsrail mutlaka cezalandırılmalı, yaptıkları yanına kâr kalmamalıdır. Kısacası gelinen nokta hakikaten sözün bittiği yerdir. İnsanlık İsrail’e yaptığı çok büyük hatanın bedelini mutlaka ödetmelidir. Ama şu unutulmamalıdır ki, Zulüm ile abâd olanın ahiri berbat olur. Ey Zalimler topluluğu, sizin de berbat olacağınız günler yakındır.  

   Rabbim; ayaklar altına alınan insanlık onurunun kurtarılması için, bir ve beraber olma şuuruna eriştirerek, Zulmü ortadan kaldırmayı her birimize nasip eylesin …  omerlutfiersoz@gmail.com

  www.omerlutfiersoz.blogcu.com

 

Bu yazı toplam 1661 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.