Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Yeni eğitim-öğretim yılı, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olsun. 19 Eylül 2016 Pazartesi günüİlk ve Orta Öğretim Kurumlarımızda 2016-2017 eğitim-öğretim yılı başlamıştır. Bazı Üniversitelerimizde de eğitim- öğretime başlanmıştır.Genel olarak Üniversitelerimiz,önümüzdeki hafta başında eğitim-öğretime başlayacaklardır.Bu vesile ile bütün öğrencilerimize başarılar dilerim.

Eğitim- Öğretim ’in önemini her birimiz en iyi şekilde bilmekteyiz.Bir milletin ilerlemesinde Maddi ve Manevi güzelliklere sahip olmasındaki en etkili gücün Eğitim-Öğretinden geçtiği aşikârdır.Bilgiye sahip olanlar her alanda başarılı olurlar. Eğitim ve öğretim, bir milletin ilerlemesindeve cehaletin giderilmesinde en etkin yöntemdir.

Gençlerimize, milli,manevi ve ahlaki değerlerimizebağlı kalacakları, bununla beraber teknolojininyararlı özelliklerinden de faydalanabilme imkânlarının sunulduğu çok güzel ortamlar hazırlanmış, hazırlanmaya da devam edilmektedir.Gerek okulda, gerekse okul dışında internetten bilgiye kolay bir şekildeulaşılmaktadır.Öğrencilerimizin teknolojinin başında saatlerce kalması birçok sakıncayı da beraberinde getirmektedir. Teknolojiden faydalanmaimkânları, kontrol altında, belirli sürelerle sınırlı olarak sunulmalıdır.

Öğrencilerimizin çok iyi eğitim almaları için uğraştığımız gibi,dürüst,ahlâklı olarak yetiştirmeye, gerçek anlamda özen göstermeliyiz.Her türlü kötülükle mücadele etmeliyiz.Alkol,Uyuşturucu,Sigara,Fuhuş v.b. olumsuzluklardan evlatlarımızı uzak tutarak sorumlu kişiler olarak aydınlık yarınlara en güzel şekilde hazırlamalıyız.

Gençlerimize öz güvenlerini vermeli, tarihimizin derinliklerinde kalan, birçok buluşa imza atan ecdadımız gibi, yarınlarda da çok değerli icatlara sahip olacak nesilleri yetiştirmeliyiz.Bu anlamda öz güvenlerini kazandırmalıyız. Arzu ettiğimiz şekilde nesilleri yetiştirmeye çalışırken, gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan, kötü tavır ve davranışlardan, eğitim ve öğretim yoluyla uzaklaştırmalıyız.

Gençlerimizi sevgi,saygı,hoşgörü,birlik beraberlik ve kardeşlik duyguları ile dopdolu bir şekilde yarınlara hazırlamalıyız. Karanlığı, aydınlığın yok ettiği gibi, bizler de kötü, çirkin ve zararlı olan davranışlardan öğrencilerimizi kurtarmalıyız. Aydınlık yarınlara huzur, güven ve mutlulukla varmalıyız.Bu konularda en büyük görev anne-babalara ve Öğretmenlere düşmektedir.

     Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılı sonlarına doğru, Liselerimizi karıştırmak isteyen bir takım hainler, teröristler devredeydi. Okulların kapanması sonrası 15 Temmuz darbe girişimi ile yapılmaya çalışılan ihanetin büyüklüğü net bir şekilde ortaya çıkmış oldu. Okullarımızın açılması ile iç ve dış ihanet şebekeleri, teröristler, bir takım Provokasyonlar çıkararak, okullarımızı çatışma alanlarına dönüştürmek isteyebilirler. Değerli, Öğretmenlerimiz, Velilerimiz genç yavrularımızla yakinen ilgilenelim ve kötü emellerine alet etmek isteyen karanlık güç odaklarına fırsat vermeyelim.

Sevgili Genç Kardeşlerimiz; sizler aklınızı kimselere kiralamayın. Kutsal değerlerimizin değerini ana kaynaklardan ehil kişilerden öğrenerek hayatınızı güzel ahlâk sahibi olarak yaşayın. Karanlık Güç Odaklarına karşı, bilgili, donanımlı olarak, Kur’an ve Sünnetten beslenerek, İrfanınızın, İmanınızın bir gereği olarak karşı durun. Birlik be beraberlik ruhunu daima koruyun.

Değerli Anne Babalar; evlâtlarımızı kirli emelleri için kullanmak isteyen şer odaklarından koruyalım. Evlâtlarımızın kimlerle arkadaşlık kurduğunu, nereleri gittiğini takip edelim. Yavrularımızla ilgilenip zaman geçirelim. Bizler ihmal edersek, bizim bıraktığımız boşluğu doldurmaya çalışanlar olabilir. Çocuklarımız her birimiz için çok değerlidirler.

   Ebeveynler olarak, evlâtlarımızla ilgilenip zaman geçirelim ve çok değerli olduklarını hissettirelim. Eğitim-Öğretim yılının hayırlara vesile olması duası ile sıhhat ve âfiyetler dilerim.

Bu yazı toplam 1708 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON YAZILAR