Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

İkiyüzlü sahtekâr Batı, değerleri ile birlikte batmaktadır

    Buradan cesaret alan Firavun torunu Zalim Sisi dördüncü kez, Mısır’ınKahire Şehrinin Rabiatül Adviye, Nahda meydanları ile İskenderiye v.b. bir çokyerleşim yerlerinde, hatta Camilerde sivil halkın üzerine kurşun sıkılmasıemrini verip uygulatmış, çadırlar ateşe verilmiş ve içindeki kadın, çocukdemeden diri diri yakılmışlar,   keskin nişancılar  ve baltacılar tarafından akıllarınalamayacağı çok büyük katliamlar yapılmıştır. Sonucunda binlerce ölü ve onbinlerce yaralı bulunmaktadır. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, Darbeciler,Cuntacılar, Hainler, Şehit ettikleri Müslümanların kanında boğulacaktır.

     Tebbet, «kurusun» manasına bedduadır. EbuLeheb hakkında inmiştir. Zira o, eziyet etmek kastıyla Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.s)’in yoluna gizlice diken koymuş, bu işte kendisine karısı dayardım etmişti. “Ebu Leheb'in iki elikurusun! Kurudu da. Malı ve kazandıkları ona fayda vermedi. O, alevli birateşte yanacak. Odun taşıyıcı olarak ve boynunda hurma lifinden bükülmüş bir ipolduğu halde karısı da (ateşe girecek).” (Tebbet Sûresi âyet:1-5)buyrulmuştur.

     Sisi’nin, Esed’in ve bütün Zalimlerin veyandaşlarının elleri de, dilleri de kurusun. Zalimler yaptıklarının bedelinihem bu dünyada hem de gerçek âlem de mutlaka ödeyeceklerdir.

     Âyet-i Kerimede:“Zulmedenlere meyletmeyin; sonra size ateş dokunur (cehennemdeyanarsınız).  Sizin Allah'tan başkadostlarınız yoktur. Sonra (O'ndan da) yardım göremezsiniz!” (Hud Sûresi âyet:113) buyrulmuştur.

     Riyakâr, ikiyüzlü sahtekâr Batı bu tutumusebebiyle, değerleri ile birlikte batmaktadır. Yıllardır Demokrasi Havariliğiyapmalarına karşın,  Mısır da yapılanşeffaf seçimler sonucu halkın % 52’lik oyu ile iktidara gelen Cumhur BaşkanıMuhammed Mursi’ye sahip çıkmamış, kendi değerlerinin değersiz olduğunu açıkçaortaya koymuşlardır. Demokratik yollardan kendileri iktidara gelirlerse çokgüzel, aykırı sesler, hele hele Müslümanlar seçilirlerse o zaman yokedilebilecek, feda edilebilecek bir değer olarak Demokrasiyi görmektedirler.Batı kendi değerlerini yese yok etse de, Müslümanlar, hak ve hukuklarına sahipçıkacaklar, bu onurlu duruşları mutlaka Mısır halkını zafere ulaştıracaktır.

Bosna, Çeçenistan, Filistin’de sen,

Kaç bin kere düştü, medenî masken,

Dilerim.. Cehennem, sana son mesken,

  Vahşet kusan kalbin, taştan da katı,

  Utanmaz.. Arlanmaz.. Riyâkâr Batı.   Cengiz Numanoğlu

     Cahiliye döneminde Müşrikler helvadanputlar yaparak, adına Lat, Menat, Uzza v.b. diyerek önce tapmakta, karınlarıacıkınca da, O helvadan yapılmış putları yedikleri tarihi bir gerçektir. Şimdideikiyüzlü sahtekâr batı, patendi kendisine ait olan Demokrasiyi yemekten zevkalmakta, o’nu yok sayabilmektedir. Batının değerleri bu kadardeğersizleşmiştir. Batı bütün değersiz değerleri ile batmaya mahkûmdur. Geziolayları ile güzelim Ülkemiz Türkiye’mizi de karıştırmak istemişlerdir. Halbukigezi parkı için yürüyen hiçbir kimsenin İnancına, giyimine kuşamına,Özgürlüğüne yönelik bir kısıtlama olmamıştı. Bunu fırsat bilen dış güçler sankiçok büyük problem varmış gibi uzun süre canlı yayınlar yapmışlardır. Aynıgüçler, Mısırda Meşru haklar darbe ile yok edilip, bu gasp edilen hakları gerialmak için sivil olarak oturma eylemi yapanlar bilinçli bir şekildeöldürülürlerken, bu konuda haber yapmamaları artık gizlenemeyecek kadar aşikârdır.  Birazcık vicdanı olanlar bu alçakları hiçbirzaman unutmayacaklardır. Artık kimseyi kandıramayacaklardır. Hak gelince, Batılyok olmaya mahkûmdur.

     Suriye’de Zulmeden Esad Zalimi, Mısır daZulmeden, Firavun torunu Sisi ve yandaşları ve dünyadaki bütün Zalimler KatlettikleriMüslüman Şehitlerin kanlarında boğulacaklardır. Hak ve Hukuk mücadelesiMeşruiyet dairesinde devam edecek, eninde, sonunda mazlum ve mağdur olanlarhaklarını alacaklardır. İslâm ülkelerinin birçoğunun sancılı oluşları, Riyakâr Batınınuyguladığı politikalar sebebiyledir. Mısır halkının kefenlerini giyerekyaptıkları haklı, sivil girişimi, yeni bir dünyanın oluşmasına vesileolacaktır. Hem Batı’nın, hem de İslam Dünyasındaki Suudi Arabistan v.b. Amerika’nınkuklası, Müslümanların baş belası yanlış yönetimlerin yıkılarak, yerlerineAdalet, Hak, Hukuk, Hürriyet v.b. olmazsa olmaz değerleri ön plânda tutunYönetimler gelecektir.

     Güzelim Ülkemiz Türkiye’miz de de nerdeyseher on yılda bir darbe yapılmış, birçok insanlarımız Zulümlere maruz bırakılmıştır.28Şubat 1997 Yılında Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a Post Modern bir darbeyapılmıştır. Yapılan bütün haksızlıklara rağmen Ülkemiz ve insanımız zarargörmesinler diye hiçbir zaman silaha sarılmamış, meşru zeminde mücadeleedilmiştir. Sonucunda, Değerli Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve bugüniktidarda olan ekibi hak ettiklerini, Milletten aldıkları destekle kararlımücadelelerinin sonucunda kazanmışlardır. İhvan-ı Müslim (Müslüman Kardeşler),bugüne kadar birçok zulme maruz kalmış, binlerce mensubu Katledilip, Şehitolmalarına karşılık asla silaha baş vurmamışlar ve bundan sonra da asla silah’abaş vurmayacaklarını, haklarını demokratik yollardan almak için mücadeleedeceklerini açıklamıştırlar.  İnanıyorumki, bu mücadeleleri sebebiyle, Rabbimin yardımıyla mutlaka zafereulaşacaklardır. Bu yapılan Zulümlerden sonra nefsi müdafaa için Sisi veyandaşlarını öldürseler de aslında meşrudur, fakat buna rağmen silahabaşvurmayacaklarını açıklamışlardır. Yapılan Zulümler artarak devam ederse korkarımki,  pasif direnişle sonucaulaşılamayacak, silaha sarılalım diyen az da olsa bir grup oluşabilir. Allah(c.c.) korusun, o zamanda Mısır’ın Suriye’den farkı kalmaz ve bütün Mısır halkıkaybeder. Acilen yanlıştan dönülmeli, başta meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursiolmak üzere bütün tutuklananlar serbest bırakılmalı, en yakın zamanda Adil,şeffaf seçimler yapılmalıdır.

Allah(c.c.), Mısır da, Suriye de, Şehit edilenlere rahmet eylesin. Mekânları Cennetolsun. Ümmet-i Muhammed’e sabrı cemil diliyorum. Yeryüzündeki bütün Zalimler, ÇağdaşEbu Lehepler, Ebu Cehiller, Firavunlar, Nemrutlara karşı her birimizin birerİbrahim, Musa ve Muhammed (a.s.) gibi mücadele etmemiz duası ile sıhhat veafiyetler dilerim.

www.omerlutfiersoz.blogcu.com

omerlutfiersoz@yenikonya.com.tr  

 

 

Bu yazı toplam 1496 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.