Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

Nasıl Unutulur ki 15 Temmuz Gecesi

     Türkiye’miz üzerinde yıllardır oyunlar oynanmış içeriden ve dışarıdan çok büyük saldırılar gerçekleştirilmiştir. Saldırıların her birine, haçlı seferlerine İmanlı, irfan sahibi ecdadımız, milletimiz karşı çıkıp mücadele etmiştir. Asla  Vatansız yaşayamayacağımızı çok net dün olduğu gibi bugünde dünya’ya göstermişizdir. Yapılan ihanetlere 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı bir yenisi daha eklenmiş, bir grup gözü dönmüş yabancı güçlerin maşası satılık hain, zalim bir grup, güzel Ülke Türkiye’mizi işgal etmek için girişimde bulunmuşlardır.

    Allah (c.c.)’ın Lütfu, Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cesareti, kararlılığı sonucu ölümüne vatanseverleri meydanlara davet etmesi, Başbakanımızın, Bakanlarımızın, Hükumetimizin, Milletvekillerimizin, Milletimizin kararlı duruşları,  işgal girişimine karşı olan askerlerimizin, polislerimizin kahramanlıkları,  Siyasi Partilerin büyük çoğunluğunun karşı tavır koyuşları,  Medyanın milli iradeye güçlü desteği, farklı görüşteki bir çok insanlarımızın birlikteliği, halkımızın sokaklara inerek iradesine sahip çıkarak, tankların, topların, durdurulması için ölümüne mücadelesi sonucunda, zalimlere, hainlere gerekli direniş   gösterilmiş, işgal girişimine ölümüne mücadele edilip geçit verilmemiştir. Milletimizin korkup sineceğini hesap edenler,  meydanlara inmesi ile beklemedikleri, hesaba katmadıkları bir tepki ile karşılaşıp şaşkına dönmüşlerdir.

     15 Temmuz 2016 akşamı ülkemizi işgal etme girişiminin yaşandığını duyduğum  saat: 22.20 civarında idi. Bir zaman dilimi sonrası meydanlara çıkarak ilk gün Konya Valilik  önünde sonrasındaki günlerde de Konya Mevlana meydanında düzenli olarak darbelere, işgal girişimlerine karşı duruşumuzu net olarak göstermenin manevi huzurunu yaşayan bir kardeşinizim. Herkesin hesap yaptığı, şartlar değişir diyerek bekle gör politikası izlediği bir zaman diliminde kim var? Denildiği zaman önüne, yanına, arkasına bakmadan ben varım diyen bir kardeşinizim. Elbette bir çok değerli kardeşim de aynı şekilde sonunu düşünmeden cesur bir şekil de mücadele ettiler. 16 Temmuz 2016 Akşamı Mevlana Meydanında Konuşma yaparak duruşumu net bir şekilde ortaya koydum. İşgal girişiminin hemen akabinde dört yazı yazdım. Net duruşu olanlar bu netliklerini paylaşsınlar isterim. Yazılarım ile konuşmamın linklerini ekte sunuyorum.

http://www.haberfark.net/bu-gunes-batmayacak-ta-ki-mahsere-kadar-29469yy.htm http://www.yenikonya.com.tr/yazar/omer_lutfi_ersoz-30/milletimiz_bir_destan_yazmistir-3816

https://www.konhaber.com/yazarser_gibi_gorunen_bazi_seylerde_hayir_hayir_gibi_gorunenlerde_de_ser_olabilir-10420.html

http://www.dogruses.com/yazarlar/omer-lutfi-ersoz/4300-birlik-ve-beraberligimiz-daim-olsun.html

https://www.facebook.com/1221817265/videos/10206933263909718/

     Türkiye’mizi, Vatanımızı, Bayrağımızı seven, Milletimiz ’in güzel insanları, korkmadan, büyük bir cesaretle saflarını belli ederek, Siyonizm’in, emperyalizmin kuklası satılık hain FETÖ terör örgütüne mensup olanlara karşı gelerek bir destan yazmıştır. Necip Milletimiz ilk andan itibaren sokaklara inerek, Milli İradeye sahip çıkmıştır.  Türkiye bir muz Cumhuriyeti değildir. Milletimiz dik durup, eğilmemiş, Türkiye’mizi işgalcilere teslim etmemiştir. Hakkın ve halkın önünde hiç bir güç duramaz. Kahraman Milletimiz, demokratik tepkilerini bulundukları şehirlerin büyük meydanlarına inerek göstermişlerdir.

     Bu güne kadar eşi ve benzeri görülmemiş şekilde ilk günden itibaren bir halk hareketi gerçekleştirilmiş, Türkiye’mizi işgale yeltenen hainler durdurularak tutuklanmaları sağlanmış, sabaha kadar, fiili ve kavli dualar yapılmış, Yasinler, Fetihler, Fatihalar, hatimler, salalar, ezanlar okunmuştur. Adını Yurtta Sulh Konseyi olarak lanse eden bir grup gözü dönmüş hain teröristler tarafından Milli İradeye, Türkiye Büyük Millet Meclisine,Emniyet Müdürlüklerine, Önemli Kamu Kurumlarımıza F 16‘lar, helikopterler ile bombalar atılmış, sivil halkımız silahlarla taranmıştır. Terör örgütü PKK’ya kullanmadıkları silahları, o hainlerle de işbirliği yapıp Milletimize yöneltip ateşlemişlerdir. Aslında Ayasofya’nın Cami olarak açılmasına karşı çıkan ülkeler ve işbirlikçileri zalimler kimler ise 15 Temmuz da Türkiye’mizi İşgal etmeyi planlayanlardır. Ayasofya yeniden aslına döndürülüp Cami olması sağlanmıştır. Başta Muhterem Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere emeği geçen destek verenlerin her birinden Rabbimiz, ebeden razı olsun.

     Demokrasiye, Milletimize hiç çekinmeden kurşun sıkan, öldüren hainlere hak ettikleri en ağır cezalar verilmiştir ve verilmeye de devam edecektir. Allah (c. c.)’ın yardımı, lütfu, milletimizin irfanı ile büyük bir oyun bozulmuştur.  Ne kadar şükretsek, hamd etsek azdır diye düşünüyorum. Türkiye’mize, Milletimize, Vatanımıza, Bayrağımıza, mukaddesatımıza, bütün değerlerimize ihanet etmeye kalkan hain teröristlere, Milletimiz en güzel cevabı vermiştir. Allah (c.c.)’ ın Lâneti, bütün zalimlerin, hainlerin üzerine olsun.

     Türkiye’mizi işgal etmek için girişimde bulunan işgalcilere karşı duran, destan yazan, bulundukları yerlerdeki büyük meydanları doldurarak iradesine sahip çıkan Milletimizi gönülden tebrik ediyor, alkışlıyorum. Nasıl Unutulur ki 15 Temmuz Gecesi! Elbette unutulmaz ve unutturulmaz. 15 Temmuz’u Unutmamak ve unutturmamak için dördüncü yılında da yeniden meydanlarda olmamız gerekir. Bizler Konya da Mevlana meydanında olacağız İnşAllah.  Bugüne kadar destek veren, bundan sonrada  hainlere fırsat vermeyecek olan bütün kardeşlerimize kalb-i şükranlarımı sunarım. Rabbimiz, her birinizden razı olsun. FETÖ Terör örgütüne mensup hainlere karşı koyup mücadelede ederken hayatını kaybeden Şehitlerimize, Allah (c. c.), Rahmet eylesin. Mekânları Cennet Olsun. Gazilerimize hayırlı bereketli uzun ömürler dilerim. Rabbimiz, iç-dış zalimlerden ve her türlü fitneden her birimizi korusun. Allah (c.c.) yâr ve yardımcımız olsun, bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın. (Âmin)    

Bu yazı toplam 2413 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.